Wydarzenia – rok 2021

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 2021 ROK


„W to święto niech każdy przyozdobi wieńcem drzwi swego serca!
Oby zechciał je otworzyć Duch Święty!
Oby wstąpił i zamieszkał,
i nasze wnętrze obdarzył świętością!
Zobacz bowiem: Wędruje On
od drzwi do drzwi,
wypatrując, gdzie mógłby zamieszkać.”
(św. Efrem )

Życzymy błogosławionych Świąt,
pełnych radosnego spotkania z Jezusem
w drugim człowieku.
Niech Jego miłość do nas
przemienia nasze serca
napełniając je pokojem i nadzieją.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Pan prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!
Miłość okazała się silniejsza od śmierci (por. Pnp 8,6). Świętujmy więc w tych dniach potęgę miłości Jezusa. Cieszmy się i radujmy, bo wypełniły się słowa Pisma i wszystko stało się nowe (por. Ap 21,5). To co uległo zniszczeniu zostało odbudowane, odnowione i powróciło do swej pierwotnej, jeszcze piękniejszej doskonałości.

Pozwólmy odnowić się naszemu Zbawicielowi. Niech rozbrzmiewa w naszych sercach pieśń uwielbienia, dziękczynienia, ufności i radości, a wraz z nią umacnia się odważna decyzja życia w jedności z Nim.


Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Niech Jego łaska porusza nasze serca i przemienia je, abyśmy coraz bardziej byli zakorzenieni w Nim, który jest samym Życiem.

UROCZYSTOŚCI W SANKTUARIUM BŁ. BOLESŁAWY.

W piątek 29 stycznia 2021 r. świętowano wspomnienie liturgiczne oraz 75. rocznicę śmierci bł. Bolesławy Lament. W dniu uroczystości, o godz. 16.00, odbyło się otwarcie i poświęcenie Muzeum bł. Bolesławy, mieszczące się przy Sanktuarium, którego dokonał abp Tadeusz Wojda. Bezpośrednio po tym, o godz. 17.00, celebrowano Mszę św. odpustową pod przewodnictwem Metropolity Białostockiego.

APEL O WSPARCIE REMONTU KLASZTORU W RESZLU.

Klasztor został ufundowany w XVI wieku przez bł. Reginę Protman – założycielkę Sióstr Katarzynek. Po II wojnie światowej – w 1946 roku Siostry Katarzynki przekazały go Misjonarkom Świętej Rodziny.
W ciągu dziejów klasztor był kilka razy rozbudowywany.
Obecnie składa się z dwóch części. Część główna klasztoru opiera się na miejskim murze obronnym. Druga, mniejsza część klasztoru, wybudowana została w 1743 roku,w miejsce starej budowli klasztornej. Klasztor zbudowany jest z cegły na planie prostokąta, pozbawiony cech stylowych, otynkowany z dachem siodłowym.
W chwili obecnej musi przejść gruntowny remont. Wiele prac remontowych udało się wykonać w ramach oszczędności własnych Zgromadzenia. Koszty dalszych prac przerastają jednak nasze możliwości I dlatego zwracamy się
o wsparcie finansowe.
Za każdą złotówkę dziękujemy.

Osoby rozliczające się z podatku dochodowego informujemy, że można przekazać 1% podatku na
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KLASZTORU W RESZLU
NIP 7422170627; REGON 280292505
NR KRS 0000303021
NR konta 68885100082001010686220001

PROŚBA O WSPARCIE.

1% podatku można przekazywać na Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Zachęcamy do wsparcia, a za każdą złotówkę będziemy wdzięczne.

NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI.

„Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy osiągnęli mądrość serca” Ps 90, 12. Rozpoczęty Nowy Rok niech będzie czasem wzrostu w łasce u Boga i u ludzi
Życzymy też, by błogosławieństwo Boże towarzyszyło nam wszystkim i umacniało w służbie Bogu i człowiekowi, abyśmy w nasze środowiska wnosili pokój i wzajemną miłość. Szczęść Boże!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *