Wydarzenia – rok 2020

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

„Rodzisz się, Panie, by niebo dać ludziom,
A jako człowiek jednym z nas się stałeś;
Oświeć umysły i serca pociągnij
więzią miłości.”

Narodzony Zbawco, który jesteś Miłością, pomóż zdążać na spotkanie z Tobą, bo z Ciebie płynie siła umacniająca nas na drogach życia.

Matko, Maryjo, napełnij nas radosną świadomością, że wszystkie nasze codzienne kłopopty, prozaiczne domowe prace i sprawy są też atmosferą, w której narodził się i wzrastał Boży Syn.

Józefie, Święty Opiekunie, milczący milczeniem skupionego serca i zajęty pracą, bądź nam wzorem i oparciem w trudach naszych dni.

Na radosne Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową obfitości Bożych łask, pokoju i radości.

Odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy głębi przeżyć Tajemnicy Bożego Narodzenia i radości płynącej z odkrywania miłości, jaką Bóg ukochał człowieka.

MURAL PRZY SANKTUARIUM BŁ. BOLESŁAWY.

Naturalistyczny mural powstał przy Sanktuarium bł. Bolesławy w Białymstoku (Stołeczna 5). Praca przypomina o Matce Założycielce, która spędziła tu swoje ostatnie 11 lat życia.
Autorem muralu jest Piotr Topczyłko.
Zapraszamy na Stołeczną, również do Muzeum, którego remont ma się zakończyć pod koniec grudnia.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Oto Orędzie wielkanocne przekazywane z pokolenia na pokolenie jest nam dane przeżywać na nowo. Tym razem w warunkach innych niż zwykle, w wielu ograniczeniach. Niech jednak okoliczności te nie przysłonią nam prawdy, że nic nie jest w stanie ograniczyć udzielania się Boga ludziom, chyba że sam człowiek zamknie swoje serce na to działanie.
Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Niech Jego łaska porusza nasze serca i przemienia je, abyśmy coraz bardziej byli zakorzenieni w Nim, który jest samym Życiem.
Maryja – cichy świadek zmartwychwstania – Ta, która ma udział w chwale swego Syna, niech nas strzeże i wspiera matczynym wstawiennictwem.

APEL O WSPARCIE REMONTU KLASZTORU W RESZLU.

Klasztor został ufundowany w XVI wieku przez bł. Reginę Protman – założycielkę Sióstr Katarzynek. Po II wojnie światowej – w 1946 roku Siostry Katarzynki przekazały go Misjonarkom Świętej Rodziny.
W ciągu dziejów klasztor był kilka razy rozbudowywany.
Obecnie składa się z dwóch części. Część główna klasztoru opiera się na miejskim murze obronnym. Druga, mniejsza część klasztoru, wybudowana została w 1743 roku,w miejsce starej budowli klasztornej. Klasztor zbudowany jest z cegły na planie prostokąta, pozbawiony cech stylowych, otynkowany z dachem siodłowym.
W chwili obecnej musi przejść gruntowny remont. Wiele prac remontowych udało się wykonać w ramach oszczędności własnych Zgromadzenia. Koszty dalszych prac przerastają jednak nasze możliwości I dlatego zwracamy się
o wsparcie finansowe.
Za każdą złotówkę dziękujemy.

Osoby rozliczające się z podatku dochodowego informujemy, że można przekazać 1% podatku na
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KLASZTORU W RESZLU
NIP 7422170627; REGON 280292505
NR KRS 0000303021
NR konta 68885100082001010686220001

PROŚBA O WSPARCIE.

1% podatku można przekazywać na Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Zachęcamy do wsparcia, a za każdą złotówkę będziemy wdzięczne.

NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI.

„Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy osiągnęli mądrość serca” Ps 90, 12. Rozpoczęty Nowy Rok niech będzie czasem wzrostu w łasce u Boga i u ludzi
Życzymy też, by błogosławieństwo Boże towarzyszyło nam wszystkim i umacniało w słżbie Bogu i człowiekowi, abyśmy w nasze środowiska wnosili pokój i wzajemną miłość. Szczęść Boże!

Pierwszy dzień roku kalendarzowego to także Światowy Dzień Pokoju, ogłoszony przez Pawła VI i obchodzony od 1968 roku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *