Wydarzenia – rok 2018

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
„Rodzisz się, Panie, by niebo dać ludziom,
A jako człowiek jednym z nas się stałeś;
Oświeć umysły i serca pociągnij
Więzią miłości.”

Odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy głębi przeżyć Tajemnicy Bożego Narodzenia i radości płynącej z odkrywania miłości, jaką Bóg ukochał człowieka.

STYCZNIOWE REKOLEKCJE

Serdecznie zapraszamy młodzież żeńską do wzięcia udziału w styczniowych rekolekcjach.

plakat do pobrania…

Konkurs ma już swoją tradycję. Organizowany był po raz dziewiąty, z czego w ostatnich czterech kolejnych latach wyszedł poza obszar Polski i obejmował swoim zasięgiem również zagranicę.
Nadesłano ponad 300 prac z 280 placówek oświatowych i od osób indywidualnych z Polski i zagranicy, między innymi z Kazachstanu, z Rosji, z Białorusi, Litwy, USA oraz z Holandii. Konkurs spotkał się z żywym zainteresowaniem katechetów, nauczycieli, dzieci, młodzieży oraz dorosłych tak w Polsce jak również poza jej granicami.
Potwierdzeniem tego są nadesłane na konkurs pomysłowe, oryginalne, spójne tematycznie, wykonane różnymi technikami piękne prace plastyczne. Jury dokonało oceny nadesłanych prac i wyłoniło laureatów, przyznając w poszczególnych kategoriach łącznie 19 miejsc i 55 wyróżnień.
Inicjatorką konkursu jest s. Samuela Halina Grygo, katechetka z Nidzicy.
Ogółem przez 9 lat w konkursie wzięło udział prawie 5 tys. uczestników z czego 550 nagrodzonych.

PROPOZYCJE NA NAJBLIŻSZY CZAS

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych wakacyjnych propozycji.

plakat do pobrania…

NASZE SIOSTRY WŚRÓD UHONOROWANYCH
15 czerwca 2018 r. w Senacie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie na Biografię Ucznia – wzoru godnego naśladowania.
Do grona laureatów zakwalifikowała się s. Marietta Jadwiga Kuniszewska – katechetka z Mławy oraz s. Samuela Halina Grygo – katechetka z Nidzicy. Gratulujemy Siostrom tego wyróznienia i życzymy obfitości błogosławieństwa Bożego w posłudze katechetycznej.

ORATORIUM O BŁ. BOLESŁAWIE LAMENT

Oratorium o bł. Bolesławie Lament wyraża odwieczne pragnienie Boga: pragnienie jedności, która została zniszczona przez grzech pierworodny, Ťporozrywanať – jak to właśnie zostało wyśpiewane – mówił 3 czerwca podczas prawykonania oratorium o bł. Bolesławie Lament w parafii pod jej wezwaniem w Białymstoku metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda..
więcej…

DOBRE WIEŚCI Z NASZEJ SZKOŁY

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek w Białymstoku otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł. w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
więcej…

3 CZERWCA, BIAŁYSTOK – PARAFIA PW. BŁ. BOLESŁAWY

Serdecznie zapraszamy na premierę ORATORIUM o bł. Bolesławie Lament pt. „Aby byli jedno”, które obędzie się w 27. rocznicę wyniesienia Jej na ołtarze.
Oratorium zostanie wystawione w kościele bł. Bolesławy w Białymstoku, przy ul. M. Dąbrowskiej 3 w niedzielę 3 czerwca o godz. 19.00.
Libretto napisał ks. Tadeusz Golecki, a muzykę skomponował Jakub Tomalak. Wykonawcami będą: kompozytor, Zespół Abba Pater Music oraz orkiestra smyczkowa. Na oratorium składają się teksty zaczerpnięte z Pism Matki Założycielki oraz pieśni ukazujące Jej duchowość i charyzmat.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
„O stań się, Jezu, dla duszy
Radością Paschy wieczystej
I nas, wskrzeszonych Twą mocą,
Do swego przyłącz orszaku.”

Niech Chrystus Pan – promienny, powstały z martwych – napełnia nasze serca pokojem i miłością.
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

PRZYJDŹ I ZOBACZ!
Chcesz zobaczyć jak żyją siostry zakonne na co dzień? Podejrzeć nie przez dziurkę od klucza, ale stanąć obok i podpatrzeć? Zapraszamy do Komorowa!
Zjeżdżamy się w piątek na wieczór. W sobotę zostajesz Siostrą Misjonarką przez 24 h!
Informacje i zgłoszenia przyjmuje s. Tomira Brzezińska, tel. 692 584 180, tomira@poczta.onet.pl lub fb Tomira Brzezińska.

2 – 4 LUTY – REKOLEKCJE Z WARSZTATAMI PIELĘGNACJI TWARZY I MASAŻU.

ZAPRASZAMY DZIEWCZĘTA w wieku 16-35 lat. Nocleg i pełne wyżywienie. Zabieramy śpiwór, rzeczy codziennego użytku.
Część rekolekcyjną poprowadzi s. Tomira Brzezińska. Część warsztatową poprowadzi Magdalena Marczuk- właścicielka salonu „Urzekająca”.
W programie: Eucharystia, Adoracja, możliwość spowiedzi, konferencje, medytacja, grupki dzielenia, profesjonalny warsztat z kosmetologii. Koszt udziału -0 zł ! W zamian Zdrowaśka za Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.
Miejsce – ul. Zielna 16 Białystok
Rozpoczęcie – godz. 18.30.
Zakończenie – godz. 11.30.

Zgłoszenia przyjmuje s. Tomira.
tel. 85 -663 27 20
kom. 692 584 180

KONKURS O BŁOGOSŁAWIONEJ BOLESŁAWIE.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy oraz Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Nidzicy przy współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Wydziału Nauki Katolickiej w Olsztynie, a także przy współudziale licznych podmiotów i fundatorów nagród, organizuje już po raz dziewiąty, a po raz czwarty na skalę międzynarodową, konkurs plastyczny na temat bł. Bolesławy Lament.
Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe z różnych zakątków całego świata.
Konkurs trwa od 5 stycznia 2018 r. do 25 kwietnia 2018 r.
Głównym celem konkursu jest m.in. wzbogacenie wiedzy o życiu bł. Bolesławy Lament i zwrócenie uwagi na Jej działalność wychowawczą.
Wiecej informacji w zamieszczonych poniżej załącznikach.
Regulamin…
Materiały cz. 1…
Materiały cz. 2…
Plakat…

APEL O WSPARCIE REMONTU KLASZTORU W RESZLU.

Klasztor został ufundowany w XVI wieku przez bł. Reginę Protman – założycielkę Sióstr Katarzynek. Po II wojnie światowej – w 1946 roku Siostry Katarzynki przekazały go Misjonarkom Świętej Rodziny.
W ciągu dziejów klasztor był kilka razy rozbudowywany.
Obecnie składa się z dwóch części. Część główna klasztoru opiera się na miejskim murze obronnym. Druga, mniejsza część klasztoru, wybudowana została w 1743 roku,w miejsce starej budowli klasztornej. Klasztor zbudowany jest z cegły na planie prostokąta, pozbawiony cech stylowych, otynkowany z dachem siodłowym.
W chwili obecnej musi przejść gruntowny remont. Wiele prac remontowych udało się wykonać w ramach oszczędności własnych Zgromadzenia. Koszty dalszych prac przerastają jednak nasze możliwości I dlatego zwracamy się
o wsparcie finansowe.
Za każdą złotówkę dziękujemy.

Osoby rozliczające się z podatku dochodowego informujemy, że można przekazać 1% podatku na
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KLASZTORU W RESZLU
NIP 7422170627; REGON 280292505
NR KRS 0000303021
NR konta 68885100082001010686220001

MISYJNY BLOG S. DARIANY.

S. Dariana Jasińska – misjonarka z Kenii pisze bloga.
Zapraszamy do odwiedzania tej strony.

Blog s. Dariany

PROŚBA O WSPARCIE.

1% podatku można przekazywać na Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Zachęcamy do wsparcia, a za każdą złotówkę będziemy wdzięczne.

NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI.

„Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy osiągnęli mądrość serca” Ps 90, 12. Rozpoczęty Nowy Rok niech będzie czasem wzrostu w łasce u Boga i u ludzi
Życzymy też, by błogosławieństwo Boże towarzyszyło nam wszystkim i umacniało w słżbie Bogu i człowiekowi, abyśmy w nasze środowiska wnosili pokój i wzajemną miłość. Szczęść Boże!

Pierwszy dzień roku kalendarzowego to także Światowy Dzień Pokoju, ogłoszony przez Pawła VI i obchodzony od 1968 roku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *