Wydarzenia – rok 2017

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 2017 ROK

„Niech ten pokój, który
głosili Aniołowie przy Narodzeniu Chrystusa Pana
panuje w całym domu.
Niech Najsłodsze Dzieciątko Jezus
obdarzy Was tą cichością i pokorą,
jaką samo jaśnieje rodząc się z miłości ku nam
w takim ubóstwie i poniżeniu”.
(bł. Bolesława Lament)

Życzymy błogosławionych Świąt,
pełnych radosnego spotkania z Jezusem
w drugim człowieku.
Niech Jego miłość do nas
przemienia nasze serca
napełniając je pokojem i nadzieją.

CZUWANIE ADWENTOWE. CZY TĘSKNOTA BOLI? – BIAŁYSTOK 10 grudnia.

Zapraszamy Młodych Ludzi 16-33 lata na wspólne czuwanie. W programie Eucharystia, modlitwa,wspólna kawa/ herbata, ciastko, 2 konferencje, dyskusja:

  1. Czy Bóg chce by bolało? s. Tomira Brzezińska
  2. Jak radzić sobie z bólem fizyczny i psychicznym- dr n. med, Andrzej Grycz- specjalista leczenia bólu

ZAPRASZAMY!!!!

SKUPIENIE Z WARSZTATAMI KULINARNYMI – BIAŁYSTOK 24–25 listopada.

Zapraszamy DZIEWCZĘTA w wieku 16-33 lata na spotkanie z ewangeliczną Martą i Marią! Doświadczymy jak połączyć w sobie te DWIE POSTACIE, by żadna ciężarem nie gniotła naszego serca i nie budziła rezonansu 🙂
Specjalny bonus dzieki otwartości naszego Dobrego Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy: warsztaty kulinarne w domu naszego Pasterza:) poprowadzi s. Agnieszka Szczepańska- mistrz stołu biskupiego. Technikę nakrywania i podawania do stołu pokaże s. Jacenta Tutka. Na spotkanie zabieramy spiwór i rzeczy codziennego użytku. Program: wieczór piątkowy, sobota do obiadu na ul. Zielnej, po obiedzie blok warsztatowy.
ZAPRASZAMY!!!!

SPOT POWOŁANIOWY.
Staraniem s. Tomiry Brzezińskiej zrealizowano filmik powołaniowy. Można go oglądać na kanale You Tube.

„DO ŚWIATŁA Z CIEMNOŚCI”.
Już wkrótce może ukazać się o debiutancka płyta w wykonaniu s. Julity Zawadzkiej. W planach jest 12 kompozycji autorstwa Adama Szafrańca (tekst i muzyka) oraz Artura Kaszowskiego (muzyka i aranżacja).
Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy.

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY.
Wakacje to idealny czas, by wzmocnieniu sił fizycznych mógło towarzyszyć także duchowe odnowienie.
Zapraszamy więc Dziewczęta w wieku 16- 35 lat na dni rekolekcyjne. W tym roku mamy dwie propozycje rekolekcji : w Kętrzynie i w Biąłymstoku. Wicej informacji w zakładce „Rekolekcje dla młodzieży” oraz w linkach poniżej.

WYNIKI KONKURSU POŚWIECONEGO BŁ. BOLESŁAWIE.

„Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament” – to hasło tegorocznej edycji.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, tak w Polsce, jak również poza jej granicami. Prace zagraniczne napłynęły m. in. z Kazachstanu, z Białorusi, z Litwy, z USA (Nowy Jork), z Irlandii. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 1103 prac, w tym 1000 plastycznych i 103 literackich.
19 marca 2017r. Jury w siedmioosobowym składzie dokonało oceny nadesłanych prac i wyłoniło laureatów, przyznając w poszczególnych kategoriach łącznie 28 miejsc i 62 wyróżnienia.
Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy twórczej!
Dyplomy i nagrody rzeczowe za nagrodzone i wyróżnione prace zostaną przesłane pocztą w połowie czerwca 2017r. na adres wskazany w karcie zgłoszenia.

Więcej…
Galeria prac plastycznych…

ZOSTAŃ MISJONARKĄ ŚWIĘTEJ RODZINY przez 24h!

Nie musisz podglądać przez dziukę od klucza, możesz przekroczyć próg klauzury i poczuć się przez 24 h jak siostra misjonarka 🙂 Może trzeba zresetować głowę naładowaną medialnymi czy szeptanymi do ucha mitami o żyjących w habitach? Stanąć ramię w ramię z siostrami i na własne oczy zobaczyć, co z tym życiem konsekrowanym?
ZAPRASZAMY DZIEWCZĘTA od 16 do 35 roku życia.

Rozpoczęcie – 12 maja, godz. 20.00 – Komorów k. Warszawy
Zakończenie – 14 maja, godz. 10.00

Zgłoszenia przyjmuje s. Tomira.
tomira @poczta.onet.pl
tel. 85 -663 27 20
kom. 692 584 180

30 KWIETNIA – UROCZYSTOŚCI W WILNIE.

30 kwietnia, w kościele św. Rafała w Wilnie odbyła się uroczystość intronizacji relikwii bł. Bolesławy Lament, założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.
W tym roku mija 90 lat, działalności apostolskiej Sióstr Misjonarek w Wilnie. Obecnie posługują w parafii na Dobrej Radzie i św. Rafała Archanioła. Siostry mają też dom zakonny w Ejszyszkach.
– Jestem bardzo wdzięczny za posługę sióstr w mojej parafii. Wierzę, że przez dzisiejszą uroczystość wierni bliżej poznają błogosławioną, co przyczyni się do wznowienia jej kultu – powiedział ks. Mirosław Grabowski, proboszcz parafii św. Rafała Archanioła w Wilnie. Podkreślił przy tym, że osobowość bł. Bolesławy przypomina mu nowego błogosławionego Kościoła na Litwie – abp. Teofila Matulionisa, gdyż była to mocna w wierze kobieta, wytrwale dążąca do zamierzonych celów.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

„Od początku stworzenia, aż do tamtej chwili czas liczono w ten sposób, że po dniu następowała noc: człowiek bowiem na skutek grzechu utracił światło raju i popadł w ciemność i utrapienia tego świata. Teraz zaś po nocy następuje dzień, ponieważ przez wiarę w Zmartwychwstanie porzucamy ciemności grzechu i cienie śmierci, aby Chrystus umieścił nas w światłości życia.” św. Beda Czcigodny

Niech radosna prawda, że nasz Pan zmartwychwstał prowadzi nas po drogach codzienności, doświadczając Jego obecności, mocy i błogosławieństwa.

25 LUTY – WARSZTATY O PRZYJAŹNI W BIAŁYMSTOKU.

Przyjaźń… każdy jej pragnie – to skarb i lekarstwo duszy…. Ale czy każdy potrafi się przyjaźnić? Czy Bóg coś mówi o przyjaźni? Jak oddychać przyjaźnią i się nie zakrztusić?Oj, dobrze wiemy, że nie jest sztuką się zaprzyjaźnić, ale sztuką jest przenieść przyjaźń przez całe życie! Czy tak się da? Przyjdź i zobacz:) W programie konferencja, dynamika warsztatowa, medytacja, modlitwa o/za przyjaźń, kawa/ herbata i ciastko:) ZAPRASZAM MŁODYCH Ludzi 16-35 lat.
Miejsce – ul. Zielna 16 Białystok
Rozpoczęcie – godz. 10.30.
Zakończenie – godz. 15.00.

Zgłoszenia przyjmuje s. Tomira.
tel. 85 -663 27 20
kom. 692 584 180

3 – 5 MARCA – REKOLEKCJE WEEKENDOWE W LUBLINIE.

Zapraszamy na rekolekcje weekendowe. Poprowadzi je ks. Andrzej Witerski. Wspólnie zastanowimy się, jakie wyobrażenie Jezusa nosimy w swoich sercach. Posłuchamy Jego głosu i popatrzymy w Jego oczy. Odkryj głębię Jego spojrzenia pełnego miłości i troski…
Rekolekcje z pełnym wyżywieniem i noclegiem. Przynosimy śpiwór (jak ktoś nie ma proszę wcześniej zgłosić), rzeczy codziennego użytku. Koszt: złotych 0!
W zamian Zdrowaśka za Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny:)
Kiedy? 3 marca – 5 marca
start o 18:30, koniec o 11:00
zakwaterowanie 17.00 – 18.00
Gdzie? Lublin, ul. Kochanowskiego 34
Kto? Dziewczęta w wieku 16- 35 lat
Zakończenie – godz. 11.00.

Zgłoszenia przyjmuje:
[FB] Agnieszka Powichrowska – siostra postulantka
kom. 691 250 290 – s. Joela MSF lub mail: s.joela@wp.pl
lub na wydarzeniu na facebooku

2 LUTEGO – DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO.

„Jeśli życie konsekrowane ma zachować swą proroczą misję i urok,
będąc dalej szkołą wierności dla bliskich i dalekich,
musi zachować świeżość i nowość centralnego miejsca Jezusa,
powab duchowości i moc misyjną;
musi ukazywać piękno pójścia za Chrystusem,
promieniując nadzieją i radością.”
Papież Franciszek

29 STYCZNIA – LITURGICZNE WSPOMNIENIE BŁOGOSŁAWIONEJ BOLESŁAWY.

W całym Zgromadzeniu wielkie święto. Dziękujemy Bogu za charyzmatyczne posłannictwo bł. Bolesławy w Kościele.
Błogosławiona Bolesława jest Osobą Ośmiu Błogosławieńst. Wszystkie one jaśnieją w niej jasnym płomieniem. Zapraszamy do lektury refleksji na ten temat.

Błogosławiona Bolesława – Osobą Ośmiu Błogosławieństw…

III EDYCJA KONKURSU POŚWIECONEGO BŁ. BOLESŁAWIE.

„Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament” – to hasło tegorocznej edycji.
Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe z różnych zakątków całego świata.
Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy literackiej lub plastycznej, odzwierciedlającej postać, osobowość i misję bł. Bolesławy, poprzez pryzmat dowolnie wybranych scen z Jej życia i działalności.
Konkurs rozpoczyna się 25 października 2016 r. Organizatorzy oczekują na prace do 1 marca 2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w kwietniu 2017 r. Nagrody i dyplomy zostaną przekazane do końca czerwca 2017 r.
Głównym celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o bł. Bolesławie Lament, odkrywanie bogactwa cnót w Jej osobowości i duchowości, szerzenie Jej kultu, budzenie zapału do naśladowania bł. Bolesławy w dążeniu do świętości, integracja rodziny poprzez współpracę, zbiorowe zaangażowanie i towarzyszenie przy wykonywaniu pracy przez uczestnika konkursu.
Wiecej informacji w zamieszczonych poniżej załącznikach.
Regulamin…
Regulamin w j. rosyjskim…
Plakat…

REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT W BIAŁYMSTOKU.

Zapraszamy Dziewczęta w wieku 16 – 35 lat na ćwiczenia rekolekcyjne.
Przyświecać będzie nam pytanie: Wiara lepsza niż WIFI, ale czy dziś zawsze ma zasięg? Wspólnie poszukamy ścieżek wiary, które prowadzą do Boga. Jak jednak nie zwątpić, gdy nieraz życie się wali, uciekają siły ducha,a ciało walczy o swoje prawa…Jak zaufać, gdy czasem wszystko nie do wiary…
Rekolekcje z pełnym wyżywieniem i noclegiem. Przynosimy śpiwór (jak ktoś nie ma proszę wcześniej zgłosić), rzeczy codziennego użytku. Koszt: złotych 0!
W zamian Zdrowaśka za Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny:)
Rozpoczęcie – godz. 19.00.
Zakończenie – godz. 11.00.

Zgłoszenia przyjmuje s. Tomira.
tel. 85 -663 27 20
kom. 692 584 180

APEL O WSPARCIE REMONTU KLASZTORU W RESZLU.
Klasztor został ufundowany w XVI wieku przez bł. Reginę Protman – założycielkę Sióstr Katarzynek. Po II wojnie światowej – w 1946 roku Siostry Katarzynki przekazały go Misjonarkom Świętej Rodziny.
W ciągu dziejów klasztor był kilka razy rozbudowywany.
Obecnie składa się z dwóch części. Część główna klasztoru opiera się na miejskim murze obronnym. Druga, mniejsza część klasztoru, wybudowana została w 1743 roku,w miejsce starej budowli klasztornej. Klasztor zbudowany jest z cegły na planie prostokąta, pozbawiony cech stylowych, otynkowany z dachem siodłowym.
W chwili obecnej musi przejść gruntowny remont. Wiele prac remontowych udało się wykonać w ramach oszczędności własnych Zgromadzenia. Koszty dalszych prac przerastają jednak nasze możliwości I dlatego zwracamy się
o wsparcie finansowe.
Za każdą złotówkę dziękujemy.

Osoby rozliczające się z podatku dochodowego informujemy, że można przekazać 1% podatku na
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KLASZTORU W RESZLU
NIP 7422170627; REGON 280292505
NR KRS 0000303021
NR konta 68885100082001010686220001

MISYJNY BLOG S. DARIANY.

S. Dariana Jasińska – misjonarka z Kenii pisze bloga.
Zapraszamy do odwiedzania tej strony.

Blog s. Dariany

PROŚBA O WSPARCIE.

1% podatku można przekazywać na Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Zachęcamy do wsparcia, a za każdą złotówkę będziemy wdzięczne.

NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI.

„Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy osiągnęli mądrość serca” Ps 90, 12. Rozpoczęty Nowy Rok niech będzie czasem wzrostu w łasce u Boga i u ludzi
Życzymy też, by błogosławieństwo Boże towarzyszyło nam wszystkim i umacniało w słżbie Bogu i człowiekowi, abyśmy w nasze środowiska wnosili pokój i wzajemną miłość. Szczęść Boże!

Pierwszy dzień roku kalendarzowego to także Światowy Dzień Pokoju, ogłoszony przez Pawła VI i obchodzony od 1968 roku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *