Wydarzenia – rok 2016

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 2016 ROK

„Pan przyszedł, aby w Niej stać się sługą.
Słowo przyszło do Niej, by milczeć w Jej łonie.
Błyskawica doszła do Niej, by nie czynić zgiełku.
Pasterz przyszedł do Niej,
i oto narodzony Baranek cicho płacze.
Łono Maryi odmieniło bowiem role:
Ten, co wszystko stworzył, wziął wszystko w posiadanie, ale jako ubogi.
Najwyższy przyszedł do Niej (Maryi), ale zagościł w Niej pokorny.
Blask przyszedł do Niej, ale w skromnej szacie.
Ten, co rozdziela wszystkie dobra, zaznał głodu.
Ten, co poi wszystkich, zaznał pragnienia.
Opuścił Ją nagi i bez odzienia Ten, co wszystko przyodziewa w piękno”.
(św. Efrem Syryjczyk, Pieśń De Nativitate 11, 6-8)

Życzymy wiele radości z prawdy, że Bóg stał się Człowiekiem, by przebóstwiać ludzkie życie każdego dnia. Jego błogosławieństwo niech napełnia nasze serca pokojem i nadzieją.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – 111 ROCZNICA POWSTANIA ZGROMADZENIA

W Zgromadzeniu dziękujemy Bogu za 111 lat istnienia i posługi naszej rodziny zakonnej. Do świętowania wszystkie wspólnoty przygotowywały się nowenną modlitw.

III EDYCJA KONKURSU POŚWIECONEGO BŁ. BOLESŁAWIE.

„Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament” – to hasło tegorocznej edycji.
Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe z różnych zakątków całego świata.
Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy literackiej lub plastycznej, odzwierciedlającej postać, osobowość i misję bł. Bolesławy, poprzez pryzmat dowolnie wybranych scen z Jej życia i działalności.
Konkurs rozpoczyna się 25 października 2016 r. Organizatorzy oczekują na prace do 1 marca 2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w kwietniu 2017 r. Nagrody i dyplomy zostaną przekazane do końca czerwca 2017 r.

Głównym celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o bł. Bolesławie Lament, odkrywanie bogactwa cnót w Jej osobowości i duchowości, szerzenie Jej kultu, budzenie zapału do naśladowania bł. Bolesławy w dążeniu do świętości, integracja rodziny poprzez współpracę, zbiorowe zaangażowanie i towarzyszenie przy wykonywaniu pracy przez uczestnika konkursu.
Wiecej informacji w zamieszczonych poniżej załącznikach.
Regulamin…
Regulamin w j. rosyjskim…
Plakat…

REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT!
W okresie wakacyjnym organizujemy dla dziewcząt dwie serie rekolekcji; w Kętrzynie (od 28 do 30 czerwca) i w Białymstoku (od 1 do 3 lipca). Tematyka tegorocznych rekolekcji nawiązuje do Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Więcej informacji w zakładce – Rekolekcje.

WIELKI FINAŁ II EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO

„Błogosławiona Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny prowadź nas” – Pod takim zawołaniem 22 maja 2016r. w kościele Świętego Wojciecha w Nidzicy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów laureatom drugiej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastyczno – Literackiego o Błogosławionej Bolesławie Lament.
Uroczystość miała szczególny charakter, jako że zbiegła się z mijającą w tym roku 70-tą rocznicą powrotu do domu Ojca bł. Bolesławy oraz 25 – tą rocznicą Jej beatyfikacji..

PRZYJDŹ I ZOBACZ!
Chcesz zobaczyć jak żyją siostry zakonne na co dzień? Podejrzeć nie przez dziurkę od klucza, ale stanąć obok i podpatrzeć? Zapraszamy do Komorowa!
Zjeżdżamy się w piątek na wieczór. W sobotę zostajesz Siostrą Misjonarką przez 24 h!
Informacje i zgłoszenia przyjmuje s. Tomira Brzezińska, tel. 692 584 180, tomira@poczta.onet.pl lub fb Tomira Brzezińska.

UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE W BIAŁYMSTOKU.
W myśl Jezusowej przypowieści o zapalanej lampie, którą stawi się nie pod korcem, ale na świeczniku, z okazji 25. Rocznicy beatyfikacji zostało przygotowane Sympozjum naukowe poświęcone osobie Matki Założycielki.

ROZSTRZYGNIĘCIE TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU O BŁ. BOLESŁAWIE.

(21kB) W roku obchodów 70-tej rocznicy powrotu do Domu Ojca błogosławionej Bolesławy Lament oraz w 25 rocznicę Jej beatyfikacji, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy zaprosił dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe z Polski i z zagranicy do udziału w konkursie plastyczno – literackim zatytułowanym „Błogosławiona Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas”.
Do współpracy w organizowanie konkursu włączyli się: Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Wydział Nauki Katolickiej w Olsztynie.

Laureatów i Wyróżnionych wraz z Opiekunami zapraszamy na Mszę Świętą , która odbędzie się dnia 22 maja (niedziela) w kościele Św. Wojciecha w Nidzicy przy ul. Młynarskiej 12 o godz. 13:00. Bezpośrednio po Eucharystii będzie miała miejsce uroczystość poświęcona bł. Bolesławie Lament, podczas której zwycięzcom w konkursie zostaną wręczone dyplomy i nagrody.

Bardzo prosimy o potwierdzenie przyjazdu i uczestnictwa w uroczystości do 14 maja 2016 r. na adres: sgsamuela@wp.pl

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Tak jak promienie słońca na wiosnę sprawiają, że wyrastają i otwierają się pąki na gałęziach drzew, podobnie promieniowanie, bijące od Zmartwychwstania Chrystusa, nadaje siłę i znaczenie wszelkiej nadziei ludzkiej, wszelkiemu oczekiwaniu, pragnieniu i planowi. Benedykt XVI

Przeżywając Tajemnice Paschalne trwajmy w wierze, nadziei i miłości,
aby Zmartwychwstały Pan mógł w nas wzrastać.

CZUWANIE WIELKOPOSTNE DLA MŁODZIEŻY.

Zapraszamy w Wielki Poniedziałek – 21 marca – na czuwanie modlitewne
do Białystoku, na ul. Zielną 16.
W programie: wprowadzenie do medytacji, medytacja, konferencja
o Miłosierdziu Bożym, Droga Krzyżowa, herbatka i ciastko.

LITURGICZNE WSPOMNIENIE BŁ. BOLESŁAWY LAMENT.

W naszych wspólnotach dzisiejsze wspomnienie liturgiczne przeżywamy jako uroczystość. Dziękujemy Bogu za życie i świętość bł. Bolesławy.
Modlimy się także, by charyzmat Matki Założycielki poprzez nasze powołanie mógł ubogacać posłannictwo Kościoła i przynosił owoce wzrastania
w jedności z Bogiem i bliźnimi.

Echo z łowickich obchodów wspomnienia bł. Bolesławy…
Echo z łowickich obchodów 2…
Odpustowe uroczystości w Sanktuarium bł. Bolesławy…
Wieści z Warszawy…

APEL O WSPARCIE REMONTU KLASZTORU W RESZLU.

Klasztor został ufundowany w XVI wieku przez bł. Reginę Protman – założycielkę Sióstr Katarzynek. Po II wojnie światowej – w 1946 roku Siostry Katarzynki przekazały go Misjonarkom Świętej Rodziny.
W ciągu dziejów klasztor był kilka razy rozbudowywany.
Obecnie składa się z dwóch części. Część główna klasztoru opiera się na miejskim murze obronnym. Druga, mniejsza część klasztoru, wybudowana została w 1743 roku,w miejsce starej budowli klasztornej. Klasztor zbudowany jest z cegły na planie prostokąta, pozbawiony cech stylowych, otynkowany z dachem siodłowym.
W chwili obecnej musi przejść gruntowny remont. Wiele prac remontowych udało się wykonać w ramach oszczędności własnych Zgromadzenia. Koszty dalszych prac przerastają jednak nasze możliwości I dlatego zwracamy się
o wsparcie finansowe.
Za każdą złotówkę dziękujemy.

Osoby rozliczające się z podatku dochodowego informujemy, że można przekazać 1% podatku na
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KLASZTORU W RESZLU
NIP 7422170627; REGON 280292505
NR KRS 0000303021
NR konta 68885100082001010686220001

KOLEJNA EDYCJA KONKURSU O BŁ. BOLESŁAWIE.

(21kB) Od 16 września 2015 r. ruszyła kolejna edycja Konkursu Plastyczno-Literackiego. Tym razem hasłem inspirującym uczestników konkursu jest zawołanie: „Błogosławiona Bolesławo, naśladowczyni Świętej Rodziny, prowadź nas”.
Plakat do pobrania…
Regulamin konkursu…
Materiały do pobrania…

MISYJNY BLOG S. DARIANY.

S. Dariana Jasińska – misjonarka z Kenii pisze bloga.
Zapraszamy do odwiedzania tej strony.
Blog s. Dariany

1% podatku można przekazywać na Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Zachęcamy do wsparcia, a za każdą złotówkę będziemy wdzięczne.
więcej…

01.01. 16 r. – UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI.

Pierwszy dzień roku kalendarzowego to także Światowy Dzień Pokoju, ogłoszony przez Pawła VI i obchodzony od 1968 roku.
W Nowym Roku życzymy, by łaska Boża wszystkim nam towarzyszyła i umacnia w służbie Bogu i człowiekowi, abyśmy w nasze środowiska wnosili pokój i wzajemną miłość.
Szczęść Boże!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *