Wydarzenia – rok 2011

31. 12. 2011 r. – SYLWESTER.

Bogu niech będą dzięki za wszystko, co nas spotkało w kończącym się roku. Z nadzieją, spoglądamy na Nowy 2012 Rok.
Kościół w świecie, więcej…
Kościół w Polsce, więcej…
Homilia Ojca Świętego Benedykta XVI, więcej…

30. 12. 2011 r. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY I ŚLUBY WIECZYSTE W ZAMBII.

W Uroczystość Świętej Rodziny, w Kapiri Mposhi s. Bridget Kanyanta złożyła śluby wieczyste. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył J.E Ks. Bp. Clement Mulenga, pierwszy biskup nowo utworzonej diecezji Kabwe, do której należy Kapiri Mposhi – rodzinne miasto s. Bridget. Msza św. trwała prawie trzy i pół godziny. Wśród śpiewów i tańców, ktore uslyszeć i zobaczyć można tylko w Zambii wprowadzono siostrę do kosciola i tańce towarzyszyly całej pięknej liturgii.
Po Mszy świętej długo radowaliśmy się w gronie licznie zgromadzonych kapłanów, sióstr, rodziny i przyjaciół s. Bridget.
więcej…

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA – 2011 R.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przekazujemy wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową najserdeczniejsze życzenia:
Niech Bóg objawiający się w swoim Synu obdarza pokojem i radością pośród codziennych trosk. Niech napełnia światłem wiary, mocą miłości i darem zdrowia.
Maryja rozradowana narodzeniem Bożego Dzieciątka, niech wyprasza pełnię łask i darów Betlejemskiej Nocy oraz BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO na wszystkie dni Nowego Roku Pańskiego 2012.
Z serdecznym pozdrowieniem i pamięcią przed Żłóbkiem BOŻEJ DZIEICNY.

– Siostry Misjonaki Świętej Rodziny

11. 12. 2011 r. – ŚLUBY WIECZYSTE W KENII.

W trzecią niedzielę Adwentu sześć sióstr Kenijek złożyło profesję wieczystą: s. Ann Anisetta Gakii M’aari, s. Fridah Kanana, s. Rita Catherine Miriti Kawira, s. Irene Mbaya, s. Clare Magdaline Gitonga i s. Caroline Ndinda Charles.
Uroczystość odbyła się w naszej najstarszej kenijskiej placówce, w Kanyakine w diecezji Meru (250 km od Nairobi – stolicy Kenii). Mszy św. przewodniczył J.E. Ks. Bp. Salesius Mugambi – ordynariusz diecezji, który pochodzi z tej parafii.
więcej…

08. 12. 2011 r. – PIERWSZA PROFESJA W ZAMBII.

Radość Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej w domu nowicjackim w Kabwe pomnażała w tym roku pierwsza profesja s. Elizabeth Buri.
Siostra neoprofeska 14 grudnia udała się do swojej ojczyzny, do Kenii. Tu, na jednej z placówek, podejmie powierzone jej obowiązki.

30. 11. 2011 r. – POŚWIECENIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKO W SANKTUARIUM BŁ. BOLESŁAWY.

W ostatni listopadowy wieczór, kiedy Kościół czci męczeństwo Apostoła Andrzeja, w Sanktuarium bł. Bolesławy poświęcona została tablica ku pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Odsłonięto ją w bocznej ścianie Kaplicy, gdzie od 1986 do 2010 roku przechowywano część szczątek umęczonego ciała ks. Jerzego Popiełuszki. Zostały one pobrane podczas sekcji zwłok. Już wówczas panowało przekonanie, że należy zachować te szczątki dla przyszłych pokoleń.
więcej…
relacja s. Tomiry Brzezińskiej…

14. 08. 2011 r. – ŚLUBY WIECZYSTE NA BIAŁORUSI.

14 sierpnia 2011 roku w swojej rodzinnej parafii w Lidzie, wieczyste śluby złożyły: s. Rita Swietłana Cholewińskaja od Miłosiernej Miłości Bożej i s. Tamara Tatiana Szabaszowa od Trójcy Świętej.

19. 06. 2011 r. – ŚLUBY WIECZYSTE W ŁOWICZU.

Po raz pierwszy w historii Zgromadzenia, 19 czerwca 2011 roku, w kościele parafialnym p.w. Ducha Świętego w Łowiczu miała miejsce uroczystość ślubów wieczystych.
Każdej misjonarce miejsce to jest szczególne bliskie, gdyż Matka Załozycielka w tym mieście urodziła się i w tym kościele została ochrzczona.
W 149 lat od przyjścia na świat bł. Bolesławy na ręce Matki Generalnej Weroniki Mackiewicz, śluby wieczyste złożyły: s. Anna Kocęba od Ducha Świętego, s. Benedykta Anna Zając od Krzyża i s. Kajetana Iwona Małkowska od Ducha Świętego.

UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWE Z OKAZJI 20 – LECIA BEATYFIKACJI BŁ. BOLESŁAWY LAMENT.

Dzień 5 czerwca w Zgromadzeniu obchodzono jako dziękczynienie Bogu za dar beatyfikacji Matki Założycielki.
Szczególnie uroczyście świętowano w Białymstoku. Miały one charakter archidiecezjalnego dziękczynienia za wizytę bł. Jana Pawła II.
Główne uroczystości rozpoczęły się 3 czerwca 2011 roku Mszą Świętą celebrowaną, pod przewodnictwem Księdza Infułata Zygmunta Lewickego w kościele Świętego Rocha.

więcej…

OKNO ŻYCIA U SIÓSTR W KĘTRZYNIE.

30 maja w hołdzie Błogosławionemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, z okazji Jego beatyfikacji, miało miejsce uroczyste otwarcie Okna Życia na terenie naszego domu w Kętrzynie, w jego frontowej ścianie. Jest ono 45 oknem w Polsce.Uroczystość poprzedziła Msza św. w kościele św. Jerzego o godz. 18.00.
Pomysłodawcami tej inicjatywy była Urszula Baraniecka z grupą mieszkańców Kętrzyna. Inicjatywę wsparli Starosta Kętrzyński Tadeusz Mordasiewicz, ks.Stanisław Majewski, proboszcz parafii Świętego Jerzego i ks. Roman Lompa, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Fundatorami są m.in. kętrzyńskie starostwo, samorządowcy i osoby prywatne. Siostry misjonarki udostępniając swój dom i zobowiązały się do stałego czuwania przy nim.

WIELKANOC 2011 r.

Gdy kolejny raz przeżywamy pamiątkę męki, śmierci i Zmartwychwstania Syna Bożego życzymy jak najpełniejszego uczestnictwa w łaskach paschalnych.
Niech Zmartwychwstały Pan, mocą swojego Ducha, rozprasza mroki naszych serc i uzdalnia nas do trwania w nieskończonej miłości Boga.

KONFERENCJA O BŁ. BOLESŁAWIE.

14 kwietnia na falach radia Maryja ks. prof. Marek Chmielewski wygłosił konferencję o bł. Bolesławie. Zapraszamy do odsłuchania.
więcej

(3kB)04. 03. 2011 r. – ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITWY KOBIET.

„Ile macie chlebów?” – pytanie to jest hasłem tegorocznego Światowego Dnia Modlitwy, w który od ponad 120 lat włączają się kobiety różnych wyznń ze 170 krajów na całym świecie.
Modlitewne teksty na obecny rok przygotowały chrześcijanki z Chile.
Warszawskie obchody Dnia Modlitwy zgromadziły chrześcijanki dziewięciu wyznań w cerkwi prawosławnej na Pradze. Uczestniczyła w nich s. Hiacenta Korbut i s. Klaudia Neumann.

MISYJNY BLOG S. DARIANY.

Jesienią zeszłego roku s. Dariana Jasińska rozpoczęła pisanie bloga. Poświęcony jest on misyjnej pracy wśród kenijskich dzieci. Adresatami są też osoby zaangażowane lub zainteresowane „adopcją na odległość”.
Zapraszamy do odwiedzania tej strony.
Blog s. Dariany

WOLONTARIAT MISYJNY JUŻ DZIAŁA.

28 lutego pierwsze wolontaruszki: Ania Ciereszko i Beata Choćko udały się na misje do Zambii. Tam, w Lusace przez dziesięć miesięcy będą pomagały naszym siostrom z Domu Opatrzności Bożej. Dziewczęta pochodzą z parafii bł. Bolesławy w Białymstoku. Koordynatorką wyjazdu jest s. Tomira Brzezińska.
Posługę Ani i Beaty można śledzić na specjalnej stronie internetowej.
www.misje-zambia.pl

25-27. 02. 2011 r. – SPOTKANIE FORMACYJNE SIÓSTR PRZEŁOŻONYCH.

Od wczesnych godzin popołudniowych w Komorowie siostry przełożone wspólnot polskich i litewskich przeżywały zimowe spotkanie formacyjne. Sobota była dniem skupienia przeprowadzoonym pod kierunkiem ks. Henryka Ślusarczyka SVD. Tematem wiodącym była refleksja nad duchem wynagrodzenia w życiu misjonarki Świętej Rodziny.

KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI O BŁ. BOLESŁAWIE W ARCHIDIECEZJI WARMIŃSKIEJ.

14 stycznia 2011 r. w Nidzicy został rozstrzygnięty konkurs poświęcony bł. Bolesławie. To już druga edycja konkursu, którego pomysłodawczynią i głównym organizatorem jest s. Samuela Grygo. Tym razem zyskał on rangę konkursu diecezjalnego (wcześniej obejmował swym zasięgiem powiat nidzicki).
Zaproszenie do udziału w konkursie spotkało się z zainteresowaniem sióstr zakonnych, katechetów, nauczycieli, dzieci i młodzieży. Do etapu diecezjalnego wpłynęło 96 prac z terenu Archidiecezji Warmińskiej.

18 – 25. 01. 11 r. – TYDZIEŃ EKUMENICZNY W BIAŁYMSTOKU.

Obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Archidiecezji Białostockiej rozpoczęło modlitewne czuwanie sióstr zakonnych tej archidiecezji. Miało ono miejsce w Sanktuarium bł. Bolesławy. Oprawę muzyczną przygotowała młodzieżowa orkiestra kameralna pod dyrekcją pana Kazimierza Dąbrowskiego.
Krótką relację z czuwania podał telewizyny program katolicki „Pod Twoją obronę” (od 15,7 minuty do 19,2 minuty programu).
więcej…

06. 01. 11 r. – ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI.

Modlimy się z całym Kościołem w intencjach misji.
Siostry i Bracia Prawosławni przeżywają wigilię Bożego Narodzenia. Życzymy Im błogosławionych Świąt.

01.01. 11 r. – UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI.

Pierwszy dzień roku kalendarzowego to także Światowy Dzień Pokoju, ogłoszony przez Pawła VI i obchodzony od 1968 roku.
W Nowym Roku życzymy, by łaska Boża wszystkim nam towarzyszyła i umacnia w słżbie Bogu i człowiekowi, abyśmy w nasze środowiska wnosili pokój i wzajemną miłość.
Szczęść Boże!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *