Wydarzenia – rok 2010

31.12. 2010 r. – OSTATNI DZIEŃ ROKU!
Na wspólnotowych adoracjach przepraszamy Pana Boga za to, co nie wyszło z naszej strony, dziękujemy za niezmierzone Miłosierdzie i prosimy o łaski na Nowy Rok. Z ufnością, tak jak uczy nas Matka Założycielka – bł. Bolesława, spoglądamy w przyszłość.
Kościół Polsce 2010 – najważniejsze wydarzenia

30.12. 2010 r. – BIAŁOSTOCKIE PRZEDSZKOLAKI W RADIU
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 6 im. Bolesławy Lament w Białymstoku wzięły udział w nagraniu audycji w radiowym studiu „Rembrandt”.
więcej…

XXXIII EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH W ROTTERDAMIE.
Od 28 grudnia do 1 stycznia Rotterdam gościł 30 tysięcy młodych Europejczyków na spotkaniu organizowanym przez braci z ekumenicznej Wspólnoty z Taize. W tym roku uczestniczyła w spotkaniu s. Sabina Pruszyńska z grupą mławskiej młodzieży.

26.12. 2010 r. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY.
Ewangelia tej niedzieli przenosi nas do Nazaretu, aby tam przypatrzeć się jak w ciszy, w ukryciu, pośród codziennych zwyczajnych zadań, realizuje się Boży plan zbawienia.
W naszym Zgromadzeniu jest to oczywiście Uroczystość Patronalna, którą świętujemy obchodząc Oktawę Modlitw do Świetj Rodziny.
Trwjąc w świętowaniu życzymy wszystkim odwiedzającym naszą witrynę, by duch Nazaretu panował w każdym sercu i w każdej rodzinie i by on był mocą i natchnieniem do dawania żywego świadectwa życia prawdziwie chrześcijańskiego.

BOŻE NARODZENIE 2010.

Narodzony Zbawco, który jesteś Miłością, pomóż zdążać na spotkanie z Tobą, bo z Ciebie płynie siła umacniająca nas na drogach życia.

Matko, Maryjo, napełnij nas radosną świadomością, że wszystkie nasze codzienne kłopopty, prozaiczne domowe prace i sprawy są też atmosferą, w której narodził się i wzrastał Boży Syn.

Józefie, Święty Opiekunie, milczący milczeniem skupionego serca i zajęty pracą, bądź nam wzorem i oparciem w trudach naszych dni.

Na radosne Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową obfitości Bożych łask, pokoju i radości.

KONKURS NA NAJPOPULARNIEJSZEGO ŚWIĘTEGO.
Portal internetowy Deon.pl razem z Redakcją Programów Katolickich TVP ogłosił konkurs na najpopularniejszych świętych w Polsce.
Głosowanie trwa do końca tego tygodnia, tj. do 13 listopada. W niedzielę (14 XI) w programie telewizyjnym „Między ziemią a niebem” zostanie ogłoszona finałowa piętnastka. W następnym tygodniu głosować można na świętych spośród tej piętnastki.
Czcicieli bł. Bolesławy zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji. Adres do głosowania:
www.deon.pl/twoj-swiety

APEL PRZED TYGODNIEM MISYJNYM.
Zbliża się Tydzień Misyjny, w którym oprócz wytężonej modlitwy podejmowane są też różne inicjatywy wspierające materialnie dzieło misyjne. Apelujemy w związku z tym do ludzi dobrej woli o włączenie się w akcję adopcji dziecka afrykańskiego czyli finansowania edukacji małych Afrykańczyków. Siostry z Kenii mają 50 dzieci, które czekają na takie wsparcie.
Więcej informacji u s. Róży Naskręt, tel. 22/ 759 13 71, e-mail: msf.roza@wp.pl

ODZNACZENIE S. EMMANUELI MARIANNY SZEFEL .
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej s. Emmanuela Szefel, jako jedyna w województwie podlaskim, została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie to podpisał jeszcze śp. Pan Prezydent Lech Kaczyński.
S. Emmanuela od 10 lat jest dyrektorem prowadzonej przez Zgromadzenie szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczestniczyła w powstawaniu tych placówek.
więcej …

Z KENII DO OŚWIĘCIMIA.
O takim tytule ukazał się na łamach „Głosu ziemi oświęcimskiej” artykuł Kamili Drabek opisujący wizytę, jaką złożyły w Oświęcimiu dwie misjonarki Świętej Rodziny: s. Dariana i s. Benedykta.
więcej…
więcej …

MISJONARKI NA PODLASIU.
W obecnym roku mija 75 lat jak do Białegostoku przybyły pierwsze Misjonarki Świętej Rodziny. Ziemia ta została uświęcona żarliwą posługą apostolską pierwszej misjonarki – bł. Bolesławy, a potem kolejnych zastępów jej duchowych córek. Siostry misjonarki na trwałe wpisały się w krajobraz wielokulturowego klimatu województwa podlaskiego. Cieszy nas, że zostało do zauważone i ukazane w krótkim filmie promujacym województwo podlaskie (od 1,15 do 1,20 min trwania filmu).
więcej …

SPOTKANIE ANIMACYJNO – FORMACYJNE LIDERÓW RODZINY MISYJNEJ.
W dniach 24 – 26.09. 2010 r. w Komorowie odbyło się spotkanie fornacyjne liderów Rodziny Misyjnej. Dotyczyło ono programu pracy na obecny rok szkolny 2010/ 2011, poświęconego kultowi Serca Jezusowego.
Od strony duszpasterskiej towarzyszył ks. dr Grzegorz Tworzewski, dziekan i proboszcz z Jabłonowa Pomorskiego.

NOWICJAT.
Ostatnie dni czerwca w domu nowicjackim upłynęły pod znakiem uroczystości przyjęcia do nowicjatu i pierwszej profesji zakonnej, poprzedzonych rekolekcjami pod kierunkiem O. Rafała Sztejki SJ.
28 czerwca nowicjat rozpoczęły: s. Dominika Anna Wiśniewska, s. Magdalena Steller i s. Emmanuela Maria Komendo – Borowska.
Następnego dnia, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, pierwsze śluby złożyły: s. Faustyna Katarzyna Wójcik, s. Karolina Teresa Gawin i S. Katarzyna Grinczik.

WITRAŻ BŁ. BOLESŁAWY LAMENT.
W maju został zainstalowany w katedrze w Białymstoku witraż przedstawiający bł. Bolesławę. Został on ufundowany przez sześć białostockich wspólnot misjonarek Świetej Rodziny.

BOŻE CIAŁO.
Wiele naszych wspólnot uczestniczy co roku w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało. Siostry z Warszawy w tym roku przygotowały ołtarz z ikoną Świętej Rodziny.
więcej…

BEATYFIKACJA KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKO.
6 czerwca 2010 roku duża grupa sióstr – przedstawicielek z wielu naszych placówek – uczestniczyła w Mszy świętej beatyfikacyjnej w Warszawie na historycznym Placu J. Piłsudskiego.
Nowy Błogosławiony jest nam szczególnie drogi, gdyż po męczeńskiej śmierci część Jego organów, wziętych do sekcji zwłok, była przechowywana przez wiele lat w Sanktuarium Bł. Bolesławy w Białymstoku.

NOWICJAT NA LEDNICY.
W dniach 5 – 6 czerwca 2010 roku nasza nowicjacka wspólnota wraz z Siostrą Mistrzynią Pauliną uczestniczyła w Spotkaniu Młodych nad Lednicą. Pojechałyśmy tam z młodzieżą KSM-u z Fary Chełmińskiej.
Tegoroczny zjazd odbywał się pod hasłem: Kobieta – dar i tajemnica. Program spotkania był jak zwykle bardzo bogaty i ciekawy. Poza czasem na tradycyjne lednickie śpiewy i tańce, był również czas poświęcony głębszej refleksji nad rolą kobiety na przestrzeni wieków, a szczególnie we współczesnym świecie.
więcej…

SPOTKANIE ROBOCZE SIÓSTR – PEDAGOGÓW.
5 czerwca 2010 roku w Komorowie siostry pracujące w placówkach oświatowych Zgromadzenia obradowały nad opracowaniem programu pedagogicznego, który uwzgledniałby charyzmat naszego Zgromadzenia.

KONKURS W NIDZICY.
Z okazji przeżywanego w Kościele Roku Kapłańskiego, a z inicjatywy s. Samueli Grygo, w Nidzicy odbył się międzyszkolny konkurs plastyczno – literacki pt . ” Rok Kapłański”. Współorganizatorami konkursu byli: Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Wojciecha w Nidzicy i Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy.
Swoje prace uczestnicy mogli dostarczać do końca maja 2010 r.
Głównym celem konkursu było przybliżenie dzieciom i młodzieży życia i działalności duszpasterskiej kapłanów oraz zachęcenie do modlitwy w intencji powołań kapłańskich.
Zainteresowanie tym przedsięwzięciem było duże, nadesłano aż 80 prac literackich i plastycznych z 2 przedszkoli i 7-miu szkół powiatu nidzickiego. Trzeba zaznaczyć, że prace były wykonane najróżniejszymi technikami. Uczestnicy przedstawiali w nich treści z życia i działalności kapłanów. Były także albumy i modlitwy za kapłanów. Komisja Konkursowa po wspólnych naradach zakwalifikowała większość prac na wystawę pokonkursową, przyznając jednocześnie 25 nagród i 10 wyróżnień.
więcej…

29. 05. 10 r. – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WSPÓLNOTY RODZINY MISYJNEJ.
Nasze świętowanie rozpoczęliśmy nawiedzeniem Sanktuarium Bł. Bolesławy Lament w Białymstoku. Tutaj uczestników powitała Matka Generalna Weronika Mackiewicz. Ks. Proboszcz parafii Bł. Bolesławy w Białymstoku – Jacek Tomkiel poprowadził nabożeństwo z uczczeniem relikwii. Następnie udaliśmy się do pobliskiego Supraśla. Tam zwiedzaliśmy słynne Muzeum Ikon oraz dwie Cerkwie przy Prawosławnym Monastyrze.
więcej…

SCENARIUSZ ANIMACYJNY NA TYDZIEŃ POWOŁANIOWY.
Zbliża się Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
W tym roku s. Tomira Brzezińska opracowała, adresowany do młodzieży ponadgimnazjalnej, powołaniowy scenariusz. Można go wykorzystać na katechezie czy spotkaniu formacyjnym.
Scenariusz umieszczono w publikacji Krajowej Komisji Powołaniowej.
więcej…

ŻAŁOBA NARODOWA W POLSCE- 10-17 kwietnia 2010.

Żałobę tę dzieli z Polakami cały świat. 10 kwietnia pod Smoleńskiem o godzinie 8:56 w wyniku wypadku lotniczego zginęło 96 osób udających się do Katynia w celu uczczenia 70 rocznicy mordu katyńskiego.
Wśród ofiar katastrofy był Prezydent Polski – Lech Kaczyński wraz z Małżonką, pracownicy kancelarii Prezydenta, dowódcy wojskowi, 16 posłów i 3 senatorów i wiele innych, ważnych osobistości.
Modlimy się za zmarłych a także za rodziny ofiar tej katastrofy.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

04. 04. 2010 r. – ŚWIĘTA WIELKANOCNE.

Wszystkim przyjaciołom, znajomym oraz gościom odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy na te najpiękniejsze dni otwartych oczu i serca, by umieć czerpać Miłość ze źródła prawdziwej Miłości – Chrystusa.
Życzymy głębokiego i radosnego przeżywania osobistego spotkania z Panem.

KSIĄŻECZKA DLA DZIECI O BŁ. BOLESŁAWIE.

Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu wydała książeczkę dla dzieci o naszej Matce Założycielce pt. „O Bolesławie, niezwykłej krawcowej, która na ziemi niebo łatała”.
Autorką teksu jest Ewa Skarżyńska. Ilustracje wykonał Kazimierz Wasilewski.
Książeczka będzie dostępna w księgarniach katolickich. Można ją także nabyć bezpośrednio od sióstr przy naszych domach.
więcej …

25. 03. 2010 r. – ZWIASTOWANIE PAŃSKIE.
W Kościele dzisiejsza uroczystość obchodzona jest też jako Dzień Życia. W Zgromadzeniu podjęłyśmy się duchowej adopcji nienarodzonych.

05. 03. 2010 r. – ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITWY KOBIET.
„Niech wszystko, co żyje, chwali Pana” – ten werset z psalmu 150 jest hasłem tegorocznego Światowego Dnia Modlitwy, w który od ponad 120 lat włączają się chrześcijanki ze 170 krajów na całym świecie. Jest to najstarsza ekumeniczna inicjatywa wspólnej modlitwy.
Co roku, w pierwszy piątek marca, zbierają się chrześcijanki z różnych Kościołów na wspólną modlitwę. Porządek nabożeństw oraz intencje modlitewne przygotowuje ekumeniczne grono kobiet. W tym roku przygotowały je mieszkanki Kamerunu.

Światowy Dzień Modlitw Kobiet został zainicjowany przez chrześcijanki w USA, przez Mary Ellen James z Kościoła Prezbiteriańskiego. Modlono się w intencjach biednych, bezrobotnych, pokrzywdzonych, emigrantów, ofiary wojny. Od 1927 r. pierwszy piątek marca obchodzony był jako Światowy Dzień Modlitw Kobiet. Od 1968 r. chrześcijanki z całego świata – z ponad 170 krajów organizują nabożeństwa. W Polsce po raz pierwszy takie nabożeństwo odbyło się w Łodzi w 1927 r. Zorganizowały je kobiety z Kościoła Baptystów.
Tegoroczna modlitwa w Polsce obchodzona była m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu.
Warszawskie obchody Dnia Modlitwy zgromadziły chrześcijanki dziewięciu wyznań kościele chrześcijan baptystów przy ul Waliców. Uczestniczyła w nich s. Hiacenta Ewa Korbut.

28. 02. 2010 r. MISJONARKI W PROGRAMIE TV „MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ”

21. 02. 2010 r. – POWIATOWY KONKURS O BŁ. BOLESŁAWIE LAMENT.
W niedzielę 21 lutego 2010 r. w kościele Błogosławionej Bolesławy Lament w Nidzicy bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień I Powiatowego konkursu plastycznego i literackiego na temat Błogosławionej Bolesławy Lament, organizowanego pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Nidzica.
Konkurs został ogłoszony w ramach trzyletniego cyklu przygotowań do 150 rocznicy urodzin Założycielki Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny – Matki Bolesławy, był adresowany do dzieci i młodzieży gimnazjalnej oraz młodzieży ponadgimnazjalnej.
Głównym jego zadaniem było przybliżenie postaci Błogosławionej, Jej biografii, pobudzenie aktywności literackiej i plastycznej dzieci i młodzieży oraz zaprezentowanie wzoru osobowego.
Inicjatorką konkursu jest s. Samuela Halina Grygo, katechetka z Nidzicy. Gratulujemy pomysłu!
więcej…

ECHO Z REKOLEKCJI DLA DZIEWCZĄT W KOMOROWIE.
W pierwszy weekend lutego 2010 roku komorowskie przedszkole prowadzone przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny wypełniło się śmiechem i figlami nieco większych dzieci niż na co dzień. Od 6 do 9 lutego 2010 miały bowiem tam miejsce rekolekcje dla dziewcząt.
Tematem przewodnim rekolekcji było: Poznawanie siebie „oczami” Boga, opartym na Przypowieści o Miłosiernym Ojcu – Łk 15, 11-32. Animację i duchową posługę pełnili: Ojciec Sergiej Maciuszonek, s. Bolesława Wierzchowska, s. Anna Kocęba i s. Sabina Pruszyńska.
więcej…

02. 02. 2010 r. – DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO.
W święto Ofiarowania Pańskiego Kościół, od 1997 roku, obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest on zachętą do lepszego poznania tego szczególnego powołania w Kościele oraz dziękczynieniem za osoby konsekrowane.
Na świecie żyje około miliona osób konsekrowanych, w Polsce prawie czterdzieści tysięcy. Liczba ta obejmuje zakony i zgromadzenia zakonne, stowarzyszenia życia apostolskiego, instytuty świeckie, nowe formy życia konsekrowanego i klasztory kontemplacyjne.

30. 01. 2010 r. OBŁÓCZYNY W AFRYCE
Dnia 30 stycznia 2010 roku do nowicjatu w Kabwe (Zambia) zostały przyjęte:
S. Eliza Elizabeth Buri
S. Mercy Kawira
S. Teresa Muthoni
Naszym najmłodszym siostrom życzymy owocnego czasu formacji nowicjackiej.

EKUMENICZNY DZIEŃ GIMNAZJALISTY W BIAŁYMSTOKU.
Ekumeniczny Dzień Gimnazjalisty przypadł na 20 stycznia 2010 roku i w założeniach miał utrwalić uczestnikom idee ekumenizmu oraz pobudzić do uświadomienia tegorocznego hasła Tygodnia Modlitw o Jedność: WY JESTEŚCIE ŚWIADKAMI TEGO ( Łk 24, 48).
Jego pomysłodawczynią jest s. Tomira Wanda Brzezińska, która tak opisuje powstawanie pomysłu: „Snując osobistą refleksję nad zbliżającym się Tygodniem Ekumenicznym, pomyślałam o młodym człowieku, stykającym się z kulturowym podziałem podlaskiej ziemi, na której dorasta. Czy w natłoku zajęć jest w stanie zatrzymać się na ekumenicznym przystanku? Czy w ogóle uświadamia sobie potrzebę budowania mostów pojednania? Czy potrafi dostrzec i korzystać z darów przechowywanych w skarbnicach własnych tradycji?”
Siostro Tomiro – gratulacje!
więcej…
zdjęcia

19. 01. 2010 r. – MŁODZIEŻ Z KONOPY WSPOMAGA NASZE MISJE W MADUNGUNI.
W warszawskim Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej – KONOPA już czwarty raz w dniach 12-19.01.2010 r. odbył się Tydzień Misyjny organizowany przez pana katechetę mgr Grzegorza Gęsikowskiego. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyła s. Bolesława Wierzchowska wraz z siostrami afrykankami: S. Caroline i z S. Bridget. W tym roku dochód zebrany podczas tygodnia został przeznaczony na wiejską szkołę w Madungunii (Kenia), gdzie pracują nasze Siostry Misjonarki Świętej Rodziny.
Uczniowie codziennie spotykali się z misjonarzami. Mieli możliwość obejrzenia wystawy o tematyce misyjnej. Zorganizowano kiermasz misyjny z możliwością nabycia oryginalnych wyrobów z Czarnego Kontynentu i loterię fantową (każdy los wygrywał).
Dnia 15 stycznia uczniowie obejrzeli w kinie film „Misja” (reż. R. Joffe), zaś 18 stycznia odbył się kiermasz ciast, gdzie tradycyjnie pierwszoklasiści zapraszali na swoje wypieki. 19 stycznia odbył się koncert kolęd i pastorałek wykonany przez młodzież z Liceum. Na tym koncercie była w imieniu zaproszonej Matki Generalnej s. Róża Naskręt, referentka misyjna wraz z s. Bolesławą. Ostatnim akordem szkolnego tygodnia misyjnego była agapa przy herbacie i ciastku, na której młodzież poinformowała nas o zebranej kwocie pieniężnej na szkołę w Madunguni (1000 $)!.
Dziękujmy Panu Bogu za wszelkie dobro, jakie dokonało się w tych dniach w KONOPIE. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji szkoły, do katechety – pana Grzegorza Gęsikowskiego i do całej – fantastycznej młodzieży tego liceum.
więcej…

29. 01. 2010 r. – UROCZYSTOŚĆ BŁ. BOLESŁAWY W BIAŁYMSTOKU.

To już 64 rocznica narodzin dla nieba naszej Matki Założycielki. W całym Zgromadzeniu przygotowywałyśmy się do tego wydarzenia przez nowennę modlitw.
Liturgiczna uroczystość jest dniem dziękczynienia za beatyfikację, ale jednocześnie prośbą o łaskę kanonizacji.
więcej…

TRIUDUUM MODLITW PRZED UROCZYSTOŚCIĄ BŁ. BOLESŁAWY W JEJ SANKTUARIUM.

Od 26 do 28 stycznia w Sanktuarium bł. Bolesławy w Białymstoku trwa duchowe przygotowanie do liturgicznej uroczystości, która będzie miała miejsce 29 stycznia. Codziennie w dniach triduum – od godziny 15:00 do 17:00 – podczas adoracji eucharystucznej prowadzonej przez siostry są zanoszone modlitwy za wstawiennictwem bł. Bolesławy. Intencje polecane przez siostry obejmują także prośby nadsyłane do Sanktuarium drogą internetową.
Po adoracji – o godz. 17:00 – jest sprawowana Msza Święta celebrowana przez ks. mgr lic. Jerzego Sęczka – Dyrektora Wydziału Katechetycznego. Okolicznościowe kazania wygłaszane przez Celebransa ukazują aktualność posłannictwa bł. Bolesławy i Jej duchowość wyrastającą z ducha Świętej Rodziny.
29 stycznia odpustową Eucharystię odprawi J. E. Ks. Abp Edward Ozorowski. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania i zaprzyjaźnienia się z niezawodną Orędowniczką u Boga.

ZAPROSZENIE!
Oddział Akcji Katolickiej przy parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze zaprasza w przeddzień wspomnienia liturgicznego bł. Bolesławy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18:00, po której zostaną odczytane modlitwy o uproszenie łask za przyczyną bł. Bolesławy i o Jej kanonizację. Pod tablicą, upamiętniającą działalność charytatywną Matki Bolesławy w tej parafii, zostaną złożone kwiaty.
więcej…

APEL O WSPARCIE REMONTU KLASZTORU W RESZLU.
Klasztor został ufundowany w XVI wieku przez bł. Reginę Protmann – założycielkę Sióstr Katarzynek. Po II wojnie światowej – w 1946 roku Siostry Katarzynki przekazały go Misjonarkom Świętej Rodziny.
W ciągu dziejów klasztor był kilka razy rozbudowywany. Obecnie składa się z dwu części. Część główna klasztoru opiera się na miejskim murze obronnym. Druga, mniejsza część klasztoru, wybudowana została w 1743 roku, w miejscu starej budowli klasztornej.
Klasztor zbudowany jest z cegły na planie prostokąta, pozbawiony cech stylowych, otynkowany z dachem siodłowym.
W chwili obecnej przechodzi gruntowny remont. Wiele prac remontowych udało się wykonać w ramach oszczędności własnych Zgromadzenia. Koszty dalszych prac przerastają jednak nasze możliwości i dlatego zwracamy się o wsparcie finansowe. Powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Klasztoru w Reszlu, na konto którego można przekazywać ofiary pieniężne oraz 1% podatku.
Chcemy, aby odrestaurowany klasztor służył jako miejsce, gdzie każdy może przyjść, by odetchnąć od zgiełku codzienności i zaczerpnąć sił duchowych na dalszą drogę.
Bóg zapłać za każdą ofiarę.
Adres Stowarzyszenia:
(1kB)STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KLASZTORU w RESZLU
ul. Słowackiego 11; 11-440 Reszel; NIP 7422170627; REGON 280292505
Nr KRS 0000303021
Nr konta 68885100082001010686220001.

1% podatku można przekazywać także na Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Zachęcamy do wsparcia, a za każdą złotówkę będziemy wdzięczne.
więcej…

JUŻ WKRÓTCE NOWA PLACÓWKA W ŁOWICZU.
Na zaproszenie diecezji łowickiej siostry misjojnarki Świętej Rodziny otworzą nową placówkę w Łowiczu. Miejsce to jest nam szczególnie drogie, gdyż tu urodziła się, była ochrzczona i wzrastała bł. Bolesława Lament – nasza Założycielka. Siostry podejmą się prowadzenia diecezjalnego przedszkola.
Ksiądz Biskup Andrzej F. Dziuba na tę okoliczność skierował do diecezjan swoje słowo.
więcej…

SPOTKANIE FORMACYJNE PRZEŁOŻONYCH POLSKICH I LITEWSKICH WSPÓLNOT.
Od 22 do 24 stycznia w domu głównym w Komorowie siostry przełożone z Polski i Litwy przeżywały swoją sesję formacyjną. Prelegentką była m. Krystyna Dembowska – franciszkanka od cierpiących, która przybliżała temat budowania jedności we wspólnocie.

18-25. 01. 10 r. – TYDZIEŃ EKUMENICZNY.
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, zapoczątkowany w 1908 r. przez ks. Paula Wattsona, jest obchodzony między dniem dawniej wspominającym św. Piotra (18 stycznia) a dniem upamiętniającym św. Pawła (25 stycznia). Tydzień, który przypada w dziesiątym roku Trzeciego Tysiąclecia, ma hasło: Wy jesteście tego świadkami (Łk 24, 48).
Tegoroczny Tydzień Ekumeniczny przeżywany jest w kontekście setnej rocznicy od Światowej Konferencji Misyjnej w Edynburgu, która była punktem zwrotnym we współczesnym ruchu ekumenicznym.

14-18. 01. 10 r. – SPOTKANIE FORMACYJNE W NAIROBI.
Do siedziby Delegatury Afrykanskiej w Nairobi zjechały się wszystkie siostry przeołożone tamtejszych wsplnót, ażeby, pod kierunkiem Siostry Wikarii Generalnej – S. Tamary Jankowiak, zastanawiać się nad zagadnieniem tożsamości duchowej misjonarek Świętej Rodziny. Wspólnota modlitwy, konferencje i praca w grupach stanowiły formę tej sesji.
więcej…

08. 01. 10 r. – S. ALOIZA ŁAKOWICZ ODESZŁA DO DOMU OJCA.
W poranek 8 stycznia Pan odwołał do siebie naszą siostrę Aloizę Łakowicz, znaną poetkę. Siostra Aloiza została pochowana 12 stycznia na cmentarzu parafialnym w Legionowie.
więcej…

06. 01. 10 r. – ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI.
Modlimy si ę z całym Kościołem w intencjach misji.
A Siostry i Bracia z Kościoła Prawosławnego przeżywają wigilię Bożego Narodzenia. Pamiętamy o Nich i życzymy błogosławionych Świąt.

01.01. 10 r. – UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI.

Pierwszy dzień roku kalendarzowego to także Światowy Dzień Pokoju, ogłoszony przez Pawła VI i obchodzony od 1968 roku.
W Nowym Roku życzymy, by łaska Boża wszystkim nam towarzyszyła i umacnia w służbie Bogu i człowiekowi, abyśmy w nasze środowiska wnosili pokój i wzajemną miłość.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *