Wydarzenia – rok 2008

31.12. 08 r. – SYLWESTER.
Ostatni dzień roku! Na wspólnotowych adoracjach przepraszamy Pana Boga za to, co nie wyszło z naszej strony, dziękujemy za niezmierzone Miłosierdzie i prosimy o łaski na Nowy Rok.
więcej…
28.12. 2008 r. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY.
Z całym Kościołem oddałyśmy cześć Świętej Rodzinie – naszym niezawodnym Orędownikom u Boga. W Uroczystość patronalną Zgromadzenia podczas wspólnotowej Eucharystii siostry odnowiły swoje śluby.
Niech duch Nazaretu panuje w każdym sercu i w każdej rodzinie.

XXXI Europejskie Spotkanie Młodych w Brukseli.
28 grudnia s. Sabina Pruszyńska wyruszyła z młodzieżą z Mławy. Z Białegostoku pojechała s. Joela Zawadzka. Spotkanie młodych chrześcijan zakończy się 2 stycznia 2009 roku. Przewidywana liczba uczestników to ok. 40 tys. osób z całego kontynentu. Przyświecało mu hasło „Budować Europę zaufania”.
więcej…

Wszystkim naszym przyjaciołom, znajomym
i wszystkim odwiedzającym tę stronę internetową życzymy, by Emmanuel – Bóg z nami swoją zbawczą obecnością napełniał naszą codzienność błogosławieństwem, pokojem i radością.

2-7 grudnia 2008 r. – Spotkanie formacyjne junioratu w Komorowie.
Udział wzięło 11 sióstr. Zorganizowała i prowadziła s. Mistrzyni Bolesława Wierzchowska. Temat: ” Jedność z Bogiem poprzez jedność w sobie” W ramach spotkania siostry miały dzień skupienia, który prowadził O. Mieczysław Józwiak- jezuita

28 – 30. 11. 08 r. – Taize w Kenii.
Nairobi – stolica Kenii stała się kolejnym etapem „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię” – spotkania zorganizowanego przez Ekumeniczną Wspólnotę z Taize.
Główny temat to „Dzielić się nadzieją”. Na program tego międzynarodowego spotkania składało się przede wszystkim wspólne świętowanie, modlitwa i dzielenie się. Centralnym miejscem były tereny Niższego Seminarium pod wezwaniem Królowej Apostołów w stolicy Kenii.
Program poranny realizowano w 70 parafiach, kongregacjach kościelnych i instytucjach religijnych. Młodzi goście mogli tam odkrywać miejsca „cierpienia i nadziei”, a także zaangażowania i inicjatyw „ludzi nadziei”. W godzinach popołudniowych odbywały się spotkania tematyczne.
Swój udział zgłosili młodzi Afrykańczycy z innych krajów Czarnego Lądu: Tanzanii, Ugandy, Rwandy, Burundi, z Demokratycznej Republiki Kongo. Będą również uczestnicy z RPA, Madagaskaru, Zambii, Sudanu, Mozambiku, Angoli… Ponad 120 młodych ludzi przybyło z Europy, Azji i Ameryki Północnej. Pierwsi uczestnicy przyjechali już 15 listopada, aby uczestniczyć w programie przygotowanym w różnych wspólnotach stolicy Kenii.
Celem spotkania była pomoc młodym ludziom w ich poszukiwaniu Boga i pragnieniu zaangażowania się w Kościele i społeczeństwie.

28 – 30. 11. 08 r. – Spotkanie formacyjne w Ciechocinku u Misjonarzy Świętej Rodziny.
Z inicjatywy Siostry Wikarii – s. Tamary Jankowiak, siostry do dziesięciu lat po profesji wieczystej miały możliwość spotkania formacyjnego w Centrum Duchowości Świętorodzinnej. Spotkanie poprowadził ks. Adam Bajorski. Uczestniczyło w nim 11 sióstr.

23.11.08 r. – Uroczystość Chrystusa Króla. W uroczystość Chrystusa Króla w domu nowicjatu w Zambii pięć Sióstr złożyło pierwsze śluby
1. S. Filister Mwongeli Kong’oku z Zambii
2. S. Florence Munguba z Kenii
3. S. Lilian Ateno z Kenii
4. S. Maryrose Wachera Kimita z Kenii
5. S. Michalina Gacheri Muruja z Kenii

23.11.08 r. – Uroczystość Chrystusa Króla.
Dzień założenia Zgromadzenia, a zatem dzień wdzięczności za nasze powołanie, charyzmat i za wszystko, co się wydarzyło na chwałę Bożą w przeciągu 103 lat istnienia misjonarek .

Uroczystości w szkole w Białymstoku.
Od dnia 15 listopada 2008 roku Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny im. Błogosławionej Bolesławy Lament, prowadzone przez nasze siostry w Białymstoku, mają halę sportową, którą poświęcił Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Również tego dnia, na ręce siostry Dyrektor Emanueli Marianny Szefel Matka Generalna Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny – Weronika Mackiewicz – przekazała sztandar symbolizujący placówkę, który został wyhaftowany przez siostrę Akwilę Polak. Uroczyste wręczenie sztandaru odbyło się na nowopoświęconej hali sportowej.
więcej…

Powstała Rodzina Misyjna bł. Bolesławy dla młodzieży
W sobotę 8 listopada2008 w białostockim domu przy ul. Zielnej 16 zainaugurowano spotkania grupy młodzieżowej Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy. Inicjatorką i opiekunem jest s. Tomira Brzezińska.
Rekolekcje Rodziny Misyjnej w Białymstoku – w Sanktuarium Matki Założycielki.
Tegoroczne rekolekcje Rodziny Misyjnej Bł. Bolesławy Lament przygotowujące do Uroczystości Chrystusa Króla przeprowadził w naszym Sanktuarium, w dniach 7-9 listopada 2008 roku, ks. Adam Bajorski Misjonarz Świętej Rodziny z Ciechocinka. Wzięło w nich udział przeszło 50 osób z Rodziny Misyjnej gromadzącej się przy Sanktuarium jak również członkowie tej wspólnoty z Parafii Błogosławionej Bolesławy.
więcej…

Referat s. Marietty Jadwigi Kuniszewskiej.
Na spotkaniu osób pracujących w świetlicach socjoterapeutycznych s. Marietta wygłosiła referat pt. „Wsparcie rodziny podstawą pomocy dziecku w placówce socjoterapeutycznej”.
więcej…

Spotkanie sióstr przelożonych w Komorowie.
Weekendowe spotkanie formacyjne dla przełożonych trwało w dniach 7-9 listopada. Prelegentem był o. Tadeusz Kotlewski SI, który w przeważającej części swego wystąpienia, przybliżył aspekt psychologiczny wspólnoty zakonnej.

Strona internetowa Delegatury Wschodniej.
Siostry z Delegatury Wschodniej utworzyły swoją stronę internetową, na której można znaleźć więcej informacji o ich posłudze w Rosji i na Białorusi. Oto adres:
www.misjonarki.org

Tydzień misyjny.
W niedzielę 19 października 2008 s. Eligia Chomicka z przedszkolakami (Białystok, ul. Zielna) przygoowała liturgię na wszystkie Msze Święte w kościele parafialnym p.w. Św. Stanisława BM. Dzieci kwestowały na pomoc misjom.
Komorowska Wspólnota również przygotowała podobną akcję.

Wizytacja Matki Generalnej w USA.
M. Weronika Mackiewicz udała się 22 września do wspólnot w USA ażeby dokonać wizytacji kanonicznej. Nasze siostry posługują w tym kraju w trzech wspólnotach. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia przedszkola w Burlington.
Powrót Matki do Komorowa planowany jest w dniu 17 października.

Nowa placówka w Kenii, nad Oceanem Indyjskim.
W niedzielę 28 września 2008 w miejscowości Watamu – 16 km od Malindi odbyło się otwarcie nowego domu zakonnego. Na uroczystość przybył Ks. Janusz Urbańczyk – sekretarz Nuncjusza w Kenii oraz ordynariusz diecezji Malindi Biskup Francis Baldacchino, który przewodniczył całej ceremonii. W radości otwarcia nowego domu nie mogło zabraknąć naszych siostr z sąsiednich wspólnot: Madunguni i Kanyakine. Z Nairobi przybyła S.Anicieta I S.Laura. Wśród gości były także siostry z zaprzyjaźnionych zgromadzeń: siostry franciszkanki i siostry Św. Józefa – pracujące w diecezji Malindi.
Nowy dom dla sióstr został przerobiony z byłego przedszkola. Posiada 4 pokoje z łazienkami, pokój gościnny z łazienką, pokój na kaplice, pralnię, biuro dla siostry pracujacej w parafii, jadalnię, kuchnię. Dodatkową dogodnością jest jego położenie w pobliżu koscioła.
Już od pierwszych chwil siostry doświadczyły ogromnej życzliwości parafin. To oni wyposażyli dom w łóżka, stoły, potrzebne naczynia. Parafianie przygotowali także uroczystą liturgię z tańcami i śpiewem w jezyku ki Swahili. Po Mszy św. odbyla się część artystyczna i powitanie siostr przez różne grupy i starszyznę.
Watamu to miasto turystyczne więc było też na Mszy św. sporo turystów.
Cieszymy się, że mamy drugą placowkę w diecezji Malindi. Madunguni i Watamu są oddalone od pozostałych placówek 800 km, więc dla siostr ze wschodniej części Kenii bedzie łatwiej o spotkania i wymianę doswiadczeń. Przełożoną nowej placówki jest S. Malgorzata Jedrzejczak. S. Agata bedzie zaangażowana w pracę parafialną. Od stycznia 2009 dołaczy do wspólnoty trzecia siostra – neoprofeska.
Obie placówki nad Oceanem Indyjskim nie są łatwe. Plemię, które tam zamieszkuje z trudem przyjmuje Ewangelię; owoców pracy nie odrazu się zobaczy. Obejmijmy nasze misjonarki tam pracujace goracą modlitwą.

03-05. 10.08 r. – Spotkanie formacyjne Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy
Komorowie odbyło się IV spotkanie animatorów Wspólnot Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy. Wzięło w nim udział 18 osób świeckich i 9 Sióstr. Wspólnoty z Białorusi (Mohylew i w Pińsk) reprezentowała S. Fabiana Potrząsaj – Przełożona Delegatury Wschodniej.
więcej…

28.08.08 r. – Beatyfikacja Ks. Michała Sopoćki w Białymstoku
Duża liczba sióstr misjonarek uczestniczyła we Mszy Świętej beatyfikacyjnej w Białymstoku.
Nowy Błogosławiony jest szczególnie bliski naszemu Zgromadzeniu. Od 1955 r, pełnił posługę kapelana w ówczesnym naszym domu przy ul. Poleskiej 42 w Białymstoku. Od 1970 roku ze względów zdrowotnych bł. ks. Michał Sopoćko zamieszkał w naszym domu pozostając w nim aż do śmierci. Zgromadzenie oddało do Jego dyspozycji pokój na parterze domu z przyległym do niego przedpokojem i przejściem bezpośrednim do łazienki. Siostry zapewniły też całkowite utrzymanie i otoczyły opieką. Żyje jeszce wiele sióstr, które znały księdza Michała i były przy Jego śmierci.
Cieszymy się z całym Kościołem, że mamy w osobie bł. ks. Michała Sopoćko nowego orędownika za nami u Boga.
więcej…

10.08.08 r. – Jubileusz 25 – lecia życia zakonnego.
W kościele parafialnym p.w. NMP Matki Kościoła w Białymstoku siedem sióstr dziękowało Bogu za 25 lat życia charyzmatem bł. Bolesławy:
s. Brygida Danuta Karwowska,
s. Eigia Barbara Chomicka,
s. Genowefa Krystyna Rekowska,
s. Józefina Naskręt,
s. Maksymiliana Anna Kalinowska,
s. Patrycja Ewa Krasowska,
s. Sebastiana Elżbieta Grygiel.
W uroczystości wzięły udział rodziny i znajomi Sióstr Jubilatek, a także wiele sióstr z różnych domów w Polsce.
Okazje jubileuszy w Zgromadzeniu są czasem wyrażania wdzięczności Bogu za dar powołania, ale także wyrażania i doświadczania szczególnej jedności ze Zgromadzeniem.

27.07.08 r. – Śluby wieczyste w Baranowiczach (Białoruś).
Na wieki ślubowały Bogu: s. Aleksandra Olga Rybałtowska i s. Marina Maria Jeskiewicz.
W Uroczystości wzięła udział Matka Generalna – M. Weronika Mackiewicz.
Siostrom wieczystkom życzymy wypływania na głębię życia powołaniem.

06.07.08 r. – Jubileusz 50 – lecia życia zakonnego.
W Reszlu, w kościele parafialnym świętowałyśmy złoty jubileusz profesji zakonnej sześciu sióstr:
s. Angeliny Genowefy Pawelskiej,
s. Florentyny Anny Kozłowskiej,
s. Olimpii Barbary Szubielskiej,
s. Ewy Heleny Szerszeń,
s. Honoraty Zofii Adamczyk,
s. Hermany Anieli Paruch.
Dostojnym jubilatkom wdzięczne jesteśmy za świadectwo wierności i życzymy potrzebnych łask w dalszej służbie Kościołowi i Zgromadzeniu.

27-30.06.08 r. – Rekolekcje ekumeniczne
W Sanktuariium Matki Założycielki w Białymstoku miały miejsce rekolekcje ekumeniczne.

29.06.08 r. – Uroczystość Świetych Apostołów Piotra i Pawła – patronów naszego Zgromadzenia.
W tym roku ta utoczystość jest szcególna ze względu na rozpoczynający się w Kościele Powszechnym Rok Świętego Pawła.
więcej…

22.06.08 r. – Pierwsza profesja
W domu nowicjatu, na zakończenie ośmiodniowych rekolekcji, dwie siostry złożyły pierwszą profesję zakonną: s. Maksymiliana Magdalena Klepczyńska i s. Maria Anna Ziarko.
Siostrom neoprofeskom życzymy, by doświadczając łaski Pana, szły z radością Jego drogami.

21.06.08 r. – Przyjęcie do nowicjatu
W Chełmnie trzy dziewczęta, przez akt obłóczyn, rozpoczęły nowicjat:
Katarzyna Wójcik – S. Faustyna
Teresa Gawin – S. Karolina
Wioleta Małysiak – S. Małgorzata.
Siostrom nowicjuszkom życzymy wielkodusznego trwania w szkole Jezusa z Nazaretu.

13-15.06.08 r. – Rekolekcje Rodziny Misyjnej w Gietrzwałdzie.
55 członków Rodziny Misyjnej pezrżywało swoje rekolekcje pod kierunkiem ks. Misjonarza Świętej Rodziny z Ciechocinka.

24.05.08 r. – Ogólnopolski Dzień Wspólnoty Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy Lament
W Białymstoku spotkali się przedstawiciele wszystkich ośrodków Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy Lament na świętowaniu Dnia Wspólnoty.
Na spotkanie przybyła grupa czcicieli bł. Bolesławy z Łowicza na czele z Ks. Proboszczem parafi Świętego Ducha (parafii chrztu Matki Założycielki), Ks. Władysław Moczarski.
Spotkanie przebiegało w trzech etapach: pierwszy ( w godzinach południowych) w Sanktuarium bł. Bolesławy przy ul. Stołecznej. Drugi etap miał miejsce w domu zakonnym przy ul. Zielnej w Białymstoku. Trzeci etap rozpoczął się o godz. 21.00 w parafii pw. Bł. Bolesławy w Białymstoku.
Spotkanie zakończono Mszą Świętą o pólnocy, na której przyjęto nowych członków Rodziny Misyjnej.
więcej…

18.05.08 r. – Śluby wieczyste w Komorowie
W Uroczystość Świetej Trójcy, o godzinie 12:30 w kościele parafialnym Narodzenia NMP w Komorowie, podczas uroczystej Eucharystii, profesję wieczystą złożyły trzy siostry: s. Agnieszka Rudzka, s. Jana Aneta Morzyc i s. Weronika Barbara Szczurzewska.
W Uroczystości wzięło udział wielu gości: rodziny i przyjaciele sióstr wieczystek, a także siostry z wielu wspólnot. Towarzyszyło ośmiu kapłanów. Głównym celebransem był ks. Jakub Szcześniak z Lasek.

Siostrom wieczystkom życzymy radosnego i wiernego trwania w konsekracji.

Kwietniowe spotkania formacyjne.
Jednodniowe spotkania formacyjne dla pracowników szkół, przedszkoli i świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonych przez nasze Zgromadzenie pod kierunkiem O. Eugeniusza Śpiołek (Zakon Pijarów) odbyły się w trzech miejscach: w Białymstoku (2 kwietnia), w Lublinie (9 kwietnia) i w Komorowie (23 kwietnia).

Dzieci z Klasy IV „C” ze Szkoły Podstawowej Nr 94 w Warszawie – Włochy, zorganizowały pod kierunkiem swego wychowawcy Pana mgr Krzysztofa Długołęckiego loterię fantową na rzecz pomocy biednym dzieciom (sierotom) z Domu Opatrzności Bożej w Lusace – Chawama (Zambia), prowadzonego przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny.
Zebrano sumę w kwocie 1.000,00 zł.!
Dziękujemy Dzieciom za ich zaangażowanie i gorące serca. Naszą wdzięczność kierujemy także do Pana Wychowawcy i Rodziców Dzieci, którzy pomagali w tym pięknym dziele.
Niech ofiara złożona dla potrzebujących dzieci zaowocuje Bożym błogosławieństwem i radością serca.

27.04.08 r. – Kościół prawosławny obchodzi świeta wielkanocne.
Wszystkim wyznawcom prawosławia życzymy głębi łask od Zmartwychwstałewgo Pana.

Osoby rozliczające się z podatku dochodowego informujemy, że można przekazać 1% podatku na Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku. Zachęcamy do wsparcia, a za każdą złotówkę będziemy wdzięczne.
więcej…

Wyjazd powołaniowy do Makowa Mazowieckiego.
Siostry juniorystki na czele z Mistzynią Junioratu – s. Bolesławą Wierzchowską udały się w tygodniu powołaniowym do Makowa, do parafii p.w. Św. Alberta Chmielowskiego. Podczas Eucharystii włączyły się w śpiew, czytania liturgiczne i modlitwę powszechną.
15 kwietnia siostry przeprowadziły katechezy w gimnazjum i szkole średniej. Na katechezy dojechała s. Tarsycja Krupińska – misjonarka z Zambii.
więcej…

13.04.08 r. – Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczął się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Z tej okazji Ojciec Święty Benedykt XVI skierował do wszystkich wiernych specjalne orędzie „Powołanie w służbie Kościoła misyjnego”.

09.04.08 r. – Targi zakonne na KUL – u w Lublinie. Nasze Zgromadzenie reprezentowała s. Róża Naskręt, s. Imelda Deptuła, s. Agnieszka Rudzka oraz siostry z domu lubelskiego.
więcej…

25.03.08 r. – Matka Generalna – M. Weronika Mackiewicz udała się do Afryki na wizytację placówek delegatury afrykańskiej.

23.03.08 r. – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Odwiedzającym naszą witrynę życzymy radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. Jego łaska niech będzie siłą do kroczenia za Nim.

20.03.08 r. – WIELKI CZWARTEK.
W naszych Wspólnotach wybrzmiewała Modlitwa Arcykapłańska – testament Jezusa i nasz charyzmat.


Wieści z NIDZICY.
W okresie Wielkiego Postu s. Samuela Halina Grygo przy współpracy z panią Jadwigą Łubińską przygotowała okolicznościowy program artystyczno – religijny na podstawie „Małego Księcia” autorstwa Brygidy Gucwa pt. „Szukam Przyjaciela ” W programie wzięła udział 16- sto osobowa grupa misyjna dzieci „Echo 2008” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy z parafii NP NMP i Św. Wojciecha pod kierunkiem. Dzieci zaprezentowały program w Nidzicy aż 6 razy w tym w parafii Błogosławionej Bolesławy Lament.
więcej…

W dziale: Zgromadzenie – rekolekcje, zostały zamieszczone terminy rekolekcji dla dziewcząt w czasie wakacji. Zapraszamy!
W okresie Wielkiego Postu siostry podejmowały wiele inicjatyw apostolskich. Siostry katechetki aktywnie uczestniczyły w przeprowadzeniu rekolekcji wielkopostnych w parafiach.
W Różanie s. Kornelia Chmielewska, jak co roku, zorganizowała sztukę teatralną. Tym razem była to „Miriam z Magdali”. Sztukę wystawiano kilka razy w Miejskim Domu Kultury.
W Białymstoku s. Alina Król zorganizowała z dziećmi przez siebie katechizowanymi przedstawienie Męki Pańskiej. Przedstawienie odegrano kilka razy w różnych miejscach. Gościnnie grupa wystąpiła w parafii w Czarnej Białostockiej a także w białostockim hospicjum.

08.03.08 r. – Poświęcenie kaplicy w budynku szkoły podstawowej naszego Zgromadzenia przy ul. Dobrej w Białymstoku. Kaplica otrzymała tytuł Matki Bożej Królowej Polski.

22-24.02.08 r. – Spotkanie formacyjno – szkoleniowe sióstr przełożonych z Polski i Delegatury Wschodniej. Spotkanie miało miejsce w Białymstoku, w sanktuarium bł. Bolesławy. Tematem wiodącym była komunikacja interpersonalna.
W czasie ferii zimowych w naszym Zgromadzeniu zorganizowano cztery turnusy rekolekcji dla młodzieży: w Białymstoku, w Chełmnie, Kętrzynie i Komorowie.

02.02.08 r. – Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Osób Konsekrowanych.
W łaczności ze wszystkimi osobami poświęconymi Bogu przeżywałyśmy dziękczynienie za łaskę powołania zakonnego. W miarę możliwości uczestniczyłyśmy w Eucharystiach sprawowanych w katedrach diecezji, na terenie których pracujemy.
S. P. Marietta Jadwiga Kuniszewska nadesłała swoją refleksję „Wieczernikowe spotkania na podlaskiej ziemi”. Warto przeczytać!

29.01.08 r. – Liturgiczna uroczystość bł. Bolesławy.

29 stycznia o godz. 17.00 w Sanktuarium w Białymstoku, Mszę Świętą o dar kanonizacji Matki Założycielki odprawił J. E Ks. Abp Stanisław Szymecki. Świętowanie poprzedziło triduum modlitw pod kierunkiem Ks. prałata Tadeusza Żdanuka, który codziennie wygłaszał konferencje o Matce Bolesławie. Na uroczystości w tym roku przybyło wielu białostoczan. Znacznie więcej niż w minionych latach.
Uroczyste Msze Święte o dar kanonizacji przeżywały wszystkie nasze wspólnoty. W wielu wypadkach były to Eucharystie w kościołach parafialnych. Wierni mieli możliwość modlitwy za przyczyną bł. Bolesławy oraz uczczenia Jej relikwii.
Na szczególne wspomnienie zasługuje świętowanie w katedrze diecezji warszawsko – praskiej, gdzie z inicjatywy Akcji Katolickiej została odprawiona Msza Święta, a po niej złożono wieniec pod tablicą upamiętniającą pracę charytatywną Matki na Pradze.
więcej…

28.01.08 r. – W Nairobi odbyło się przyjęcie do postulatu. Nasze nowe kenijskie postulantki to: Agnes Nyambura i Winfred Kalunde.

26.01.08 r. – W domu nowicjatu w Kabwe odbyły się obłóczyny.
Nowicjuszkami I roku są: s. Concepter Ombaye z Kenii, s. Grace Ngima Nyaguthii z Kenii i s. Barbra Mwale z Zambii.
Tego samego dnia do postulatu została przyjęta Natalia Tembo.

18-25.01.08 r. – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
W naszych wspólnotach gorliwiej modlimy się o dar jedności. Staramy się uczestniczyć w oficjalnych spotkaniach ekumenicznych oraz gdzie się da je animować.
Tegoroczny tydzień ekumenicznej modlitwy obchodzi setne urodziny.
więcej…
Opowiadanie dla dzieci o bł. Bolesławie. Nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu została wydana nowa książka pani Ewy Skarżyńskiej, adresowana do dzieci, pt. „O polskich świętych dzieciom”. Autorka pięknym, żywym językiem opowiada o 84 polskich świętych, błogosławionych i sługach Bożych, a wśród nich także o naszej Matce – bł. Bolesławie Lament. Dzięki uprzejmości pani Ewy Skarżyńskiej możemy zamieścić cały tekst opowiadania na naszej stronie internetowej.
więcej…

08.01.08 r. – Powstała długo oczekiwana placówka w Tanzanii, w Dar es Salaam (w suahili: Dom Pokoju). Miejscowość położona we wschodniej części tego kraju nad Oceanem Indyjskim jest największym miastem i jednocześnie portem. Jest to ośrodek administracyjny regionu Pwani, liczący około 2,5 mln mieszkańców. Do roku 1981 Dar es Salaam było stolicą kraju.
Wraz z otworzeniem tej placówki nasze oddziaływanie w Afryce powiększa się o kolejny kraj. Nową kartę dziejów na tanzańskiej ziemi będą zapisywać s. Berta Chilese, s. Tacjana Perszon, s. Lilien Makena i s. Karen Kaemba. Życzymy siostrom gorliwości w służbie misjonarskiej na miarę Matki Założycielki – bł. Bolesławy.

07.01.08 r. – Bracia prawosławni obchodzą Boże Narodzenie. Życzymy błogosławionych Świąt.

06.01.08 r. – W Zambii sześć sióstr złożyło pierwszą profesję. Są to: s. Benedicta Magdalene Waiu, s. Charity Mwansa Chanda, s. Fides Kawira Karimi. s. Jeniffer Kinya, s. Karen Mubanga Kaemba i s. Pauline Ngwira.

06.01.08 r. – Święto Trzech Króli.
Zgromadzeniowy dzień modlitw o jedność Kościoła Chrystusowego i w intencjach misyjnych.
Z Kenii napływają niepokojące wiadomości. Po ostatnich wyborach prezydenckich w kraju dochodzi do zamieszek. Ok. 30 osób żywcem spłonęło w kościele w zachodniej Kenii, gdzie próbowały się schronić wobec ataków przemocy. Modlimy sie o pokój w tym kraju i o bezpieczeństwo dla naszych sióstr tam pracujących.
więcej…

01. 01. 08 r. – Nowy Rok.
Z Bożą pomocą, przy wstawiennictwie Bożej Rodzicielki, wkraczamy w nowy Czas. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się roku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *