Wydarzenia – rok 2006

31.12. 2006 r. – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY. Największa zgromadzeniowa uroczystość. Podczas wspólnotowych Eucharystii odnowiłyśmy nasze śluby. Barwy miłości, jakie dostrzegamy u Świętej Rodziny niech będą nam wszystkim mocą w codzienności.


29.12. 2006 r. – 01.02.2007 – Europejskie Spotkanie Młodych w Zagrzebiu organizowane przez Wspólnotę z Taize. W tym roku uczestniczyła w spotkaniu tylko s. Joela Zawadzka z Białegostoku.

25.12. 2006 r. – BOŻE NARODZENIE. Dziecię Jezus niech błogosławi wszystkim odwiedzającym naszą stronę.

17.12. 2006 r. – dwie Siostry z Kenii – Sr. Agata Igoki i Sr. Rosalia Mugure Rukaria, złożyły śluby wieczyste w rodzinnej parafii Siostry Agaty w Kariakomo (niedaleko Kanyakinie). Ogarniajmy modlitwą nasze siostry by były wierne swemu Oblubieńcowi.

28.11 – 01.12. 2006 r. – Pielgrzymka Ojca Świętego Benedykta XVI do Turcji. Modlitwą towarzyszyłyśmy Ojcu Świętemu prosząć Pana o bezpieczeństwo i owocność trudu pielgrzymowania.

26.11. 2006 r. – Ostatni akord Roku Jubileuszowego. W Łowiczu, gdzie wszystko się zaczęło – J.E. Bp Alojzy Orszulik poświęcił w kościele Św. Ducha tablicę upamiętniającą narodziny i chrzest bł. Bolesławy. Matka generalna – M. Bożena Fornalczyk na ręce Księdza Proboszcza przekazała parafii relikwie naszej Założycielki. Następnie w wielkiej, okazałej procesji z pocztami sztandarowymi przeniesiono relikwie bł. Bolesławy Lament do katedry. Tam J.E.Ks. Bp Andrzej Dziuba celebrował Mszą Świętą dziękczynną zamykającą Rok Jubileuszowy.

Bogu chwała i dziękczynienie za ten rok łaski.
Wspólnota Rodziny Misyjnej z Komorowa wydała folder promujący ich działalność. Gratulujemy publikacji.
Na naszej stronie w dziale: zgromadzenie_duchowość, zostały zamieszczone pieśni o Świętej Rodzinie. W dziale: Założycielka_ życie oraz Założycielka_ sanktuarium znajdują się pieśni do bł. Bolesławy. Zapraszamy do słuchania, śpiewu i wspólnej modlitwy.
ZAPOWIEDŹ – w Uroczystość Chrystusa Króla – 26 listopada 2006 roku w Łowiczu będzie zakończenie roku jubileuszowego Zgromadzenia.
Program uroczystości:
10.45 – w kościele Świętego Ducha poświęcenie tablicy upamiętniającej chrzest bł. Bolesławy
11.30 – rozpoczęcie procesji z relikwiami Błogosławionej z kościoła Świętego Ducha w kierunku katedry
12.00 – Msza Święta dziękczynna katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łowicza i okolic, a także tych, którzy chcą poznać posłannictwo bł. Bolesławy.

18 – 25.10. 2006 r. – TYDZIEŃ MISYJNY – modlitwą wspieramy misjonarzy i misjonarki, aby ich trud wydał plon stokrotny.

13 – 15.10. 2006 r. – Siostry przełożone wsólnot polskich i z delegatury wschodniej zgromadziły się w sanktuarium bł. Bolesławy w Białymstoku na swoje jesienne spotkanie formacyjne.

Podczas spoptkania została zaprezentowana nowa, jubileuszowa publikacja – album pt. „Na drogach pojednania”.

21.09. 2006 r. – Wraz ze wszystkimi osobami konsekrowanymi w Polsce wyrażamy solidarność z Ojcem Świętym Benedyktem XVI i zapewniamy o codziennej modlitwie.


16 – 17.09. 2006 r. – Wspólnoty sióstr w Legionowie oraz w Kankakee (USA) w swoich parafiach przeżywały dzień wdzięczności Bogu z okazji Jubileuszu 100 – lecia Zgromadzenia.

15 – 16.09. 2006 r. – W domu generalnym, w Komorowie, miało miejsce spotkanie formacyjne liderów Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy z polskich ośrodków.

04.09. 2006 r. – J. E. Ks. Abp. Stanisław Szymecki odprawił Mszę Świętą inaugurującą nowy rok szkolny Gimnazjum Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w kaplicy domu przy ul. Zielnej 16 – w Białymstoku .

21-26.08. 2006 r. – Ekumeniczne spotkanie wspólnot życia konsekrowanego i świeckiego w Opolu. To już kolejne spotkanie wspólnot wielowyznaniowych i międzynarodowych, którego inicjatorem jest nie żyjący już o. Christopher Lowe – kapłan Kościoła anglikańskiego. Aby nie utracić rozpoczętego dzieła ekumenicznego, nadal kontynuują Ojcowie Benedyktyni i Siostry Benedyktynki z Niemiec. Nasze zgromadzenie reprezentowała s. Imelda Bogusława DEPTUŁA

15.08. 2006 r. – W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej w kaplicy domu przy ul. Zielnej w Białymstoku, za 50 lat życia zakonnego dziękowały Bogu siostry: s. Bonifacja Zofia Aleksandrowicz, s. Lubomira Lucyna Lubieniecka, s. Eustella Maria Trzaskalska, s. Amelia Jadwiga Szyszko, s. Eleonora Zofia Szefel i s. Róża Stanisława Zadroga.

31.07. 2006 r. – W Sanktuarium bł. Bolesławy w Białymstoku, na zakończenie rekolekcji, obchodzono jubileusz 25 – lecia życia zakonnego. Tegoroczne siostry jubilatki to: s. Bernadetta Ewa Pieńkos, s. Emanuela Marianna Szefel, s. Czesława Bezrutczyk i s. Sylwia Życzko.

W delegaturze wschodniej jubileusz 25 – lecia świętowały siostry: s. Anna Wojtonis i s. Teresa Rodzewicz.

16.07.2006 r. – Śluby wieczyste w Baranowiczach na Białorusi. Dwie siostry: s.Kamila Maria Janowicz i s. Waleria Lilia Pacukiewicz w obecności Matki Generalnej – M. Bożeny Fornalczyk złożyły profesję wieczystą.

Nowym siostrom profeskom wieczystym życzymy obfitości łask w życiu konsekracją.

09.07.2006 r. – Śluby wieczyste. W kościele parafialnym św. Jana Kantego w Legionowie śluby wieczyste złożyły trzy siostry: s. Anna Giemza od Niepokalanej, s. Aurelia Szulczak od Krzyża i s. Beata Biesek od Eucharystycznego Serca Jezusa.

Chrystus – nasz Pan i Oblubieniec niech umacnia siostry wieczystki na drodze życia konsekrowanego.

28 – 29.06.2006 r. – W domu nowicjatu w Chełmnie 28 czerwca podczas kończących się rekolekcji miała miejsce uroczystość przyjęcia do nowicjatu s. Maksymiliany Magdaleny Klepczyńskiej i s. Marii Anny Ziarko. Następnego dnia pierwszą profesję złożyły cztery siostry: s. Kajetana Małkowska, s. Benedykta Zając, s. Anna Kocęba i s. Agnieszka Szczepaniak. Niech Jezus napełnia serca naszych najmłodszych sióstr mocą do radosnego i wiernego kroczenia za Nim.


Jubileuszowe dziękczynienia w miesiącu czerwcu przeżywały wspólnoty w Olsztynie, Kętrzynie, Warszawie, Reszlu i Zakopanem. W Reszlu dodatkowo siostry dziękowały Bogu za 60 lat posługi w tym mieście.

10.06.2006 r. – W Baranowiczach na Białorusi pierwszą profesję złożyly dwie siostry: s. Rita Swietłana Cholewinskaja i s. Tamara Tatiana Szabaszowa. Życzymy siostrom neoprofeskom potrzebnych darów łaski do wiernego kroczenia za Jezusem.

04.06.2006 r. – W kościele Świętego Krzyża w Warszawie Ks. bp Józef Zawitkowski sprawował Eucharystię dziękczynną za stulecie Zgromadzenia. Śpiew prowadził chór sióstr pod dyrekcją s. Honoraty Adamczyk. Msza Święta była transmitowana przez Polskie Radio.


Jubileuszowe dziękczynienia w miesiącu maju przeżywały wsólnoty w Komorowie (5 maja), Mławie (w parafii NMP Królowej Polski i parafii Św. Stanisława BM) i w Różanie.

25 – 28.05.2006 r. – Pielgrzymka Ojca Świętego – Benedykta XVI do Polski. Wiele sióstr uczestniczyło w spotkaniach z Piotrem naszych czasów w Warszawie, Częstochowie i Krakowie. Wszystkie z wielką uwagą wsluchiwały się w słowa oraz towarzyszyły serdeczną modlitwą.
W Polsce przez miesiąc maj i czerwiec gościmy siedem sióstr z Kenii i Zambii. Siostry chcą poznać kraj Matki Założycielki i przy Jej relikwiach zaczerpnąć ducha. Siostry odwiedzą nasze wspólnoty oraz będą uczestniczyć w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą w szkołach, by dzielić się przeżywaniem wiary w Afryce.

Coraz bliżej do pielgrzymki Ojca Świętego – Benedykta XVI do Polski. W naszych wspólnotach modlimy się o owocność papieskiej wizyty.

01 – 02.05.2006 r. – Siostry dyrektorki szkoły podstawowej, przedszkoli i świetlicy socjoterapeutycznej uczestniczyły w spotkaniu formacyjnym w Komorowie .

30.04.2006 r. – W Rudce podczas Eucharystii, którą celebrował J. E. Ks. Bp Dydycz, siostry dziękowały Bogu za stulecie Zgromadzenia. Po Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz zorganizował piknik.

23.04.2006 r. – Wspólnota domu chełmińskiego w Niedzielę Miłosierdzia wyrażała swoje dziękczynne Te Deum za stulecie Zgromadzenia w kościele parafialnym pw. Św. Józefa w Chełmnie.

19 – 20.04.2006 r. – W Białymstoku siostry należące do chóru nagrywały płytę z pieśniami ku czci bł. Bolesławy Lament i utworami związanymi z Jubileuszem Zgromadzenia.

16.04.2006 r. – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym i otwarcia się na Jego paschalne łaski.

02.04.2006 r. – Z racji pierwszej rocznicy odejścia do domu Ojca Świętego – Jana Pawła II włączałyśmy się w naszych parafiach i miejscowościach posługiwania w modlitwę dziękczynienia Bogu za dar papieża – Polaka i prosiłyśmy o Jego beatyfikację.

01.04.2006 r. – Z inicjatywy s. Dawidy Wyszkowskiej wyruszyła z Lublina autokarowa pielgrzymka do Rzymu. Wśród jej uczestników jest ok. 20 sióstr oraz rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola w Lublinie. Pielgrzymi wezmą udział w obchodach rocznicowych śmierci Jana Pawła II na Watykanie. Po drodze zajadą do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach, do Asyżu i Wenecji.

24.03.2006 r. – na Jasnej Górze zgromadziły się przed obrazem Czarnej Madonny na czuwanie nocne siostry polskich wspólnot, członkowie Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy oraz rodziny sióstr jako podziękowanie za dar Jubileuszu 100 – lecia Zgromadzenia. W programie była adoracja, pasterka, konferencja o Matce Bożej w życiu bł. Bolesławy, akt zawierzenia Matce Bożej, świadectwa sióstr.

Na Mszy Świętej, po homilii, przyjęto 25 nowych członków Rodziny Misyjnej. Jako dar Matce Bożej Zgromadzenie złożyło srebrny ryngraf z herbem naszej Wspólnoty zakonnej.
Tej samej nocy – w kaplicy nowicjackiej w Chełmnie siostry zorganizowały czuwanie modlitewne dla osób, które nie mogły wziąć udziału w wyjeździe do Częstochowy.
więcej…

26.02.2006 r. – Pożegnałyśmy s. Feliksę Kluczek, która udała się w dniu dzisiejszym na misje do Kenii. W przeddzień, w domu generalnym – w Komorowie została odprawiona Msza Święta w intencji s. Feliksy. Niech Duch Święty pomnaża Jej siły i udziela swego światła w misyjnej posłudze.

26.02.2006 r. – W parafii Świętych Cyryla i Metodego w Hajnówce miała miejsce jubileuszowa Eucharystia. Parafianie wraz z siostrami włączyli się w dziękczynienie Bogu za 100 – lecie naszej wspólnoty zakonnej. W parafii tej katechizuje s. Czesława Bezrutczyk.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią – od lutego powstała czwarta placówka w Kenii – w Rironi. Przełożoną wspólnoty została s. Ascelina Kowiel. Wszystkim siostrom najmłodszej naszej wspólnoty życzymy odfitości Bożej łaski.

Ponadto utworzono filię domu Kaynakine w oddalonym o 3 km Kithatu.

21.02.2006 r. – Program III TVP o godz. 13.45 wyemitował program o naszej Matce Założycielce pt. „Błogosławiona Bolesława – patronka jedności” .

19.02.2006 r. – W Lublinie siostry obchodziły lokalne, jubileuszowe dziękczynienie. W kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 11.30 Eucharystię sprawował J. E. Ks. Biskup Mieczysław Cisło. We Mszy Świętej uczestniczyly dzieci z lubelskiego przedszkola ze swoimi Rodzicami. Przybyły też siostry z Komorowa.

19.02.2006 r. – Wspólnota sióstr w Hajnówce dziękowała Bogu za 100 lecie Zgromadzenia. W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego uroczystą Eucharystię celebrował proboszcz parafii – Ks. Prałat Marian Świerszczyński. Przybyły siostry ze wspólnot białostockich i z Rudki .

W dziękczynieniu liczny udział wzięli mieszkańcy Hajnówki. Parafia przygotowywała się do uroczystości poprzez triduum modlitewne. Przez trzy dni poprzedzające obchody jubileuszowe siostry głosiły konferencje o Matce Założycielce i o posłannictwie Zgromadzenia oraz z grupami parafialnymi zorganizowały adoracje. Wierni mieli możliwość uczczenia relikwii bł. Bolesławy.

03.02.2006 r. – Pogrzeb Ks. Jana Twardowskiego. Siostry z domu warszawskiego (s. Hiacenta Ewa Korbut i s. Anna Kupiec) uczestniczyły we Mszy Świetej pogrzebowej w kościele Świętego Krzyża w Warszawie.

02.02.2006 r. – Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Osób Konsekrowanych. W katedrach diecezji, na terenie których pracujemy, uczestniczyłyśmy w Eucharystii połączonej z odnowieniem profesji zakonnej.
29.01.2006 r. – LITURGICZNA UROCZYSTOŚĆ BŁ. BOLESŁAWY LAMENT. W kościele Św. Rocha w Białymstoku Siostry Misjonarki Św. Rodziny obchodziły centralne uroczystości Roku Jubileuszowego z racji 100-lecia swego istnienia. W tym dniu minęła też 60 rocz. śmierci Założycielki Zgromadzenia.

Mszy Św. Jubileuszowej przewodniczył Metropolita Białostocki Abp Wojciech Ziemba. Obecni byli Bpi z Metropolii i sąsiadującej diecezji ełckiej. Przybyło wielu kapłanów związanych ze Zgromadzeniem, delegacje sióstr z 22 placówek w Polsce i z 10 placówek na Wschodzie oraz przedstawiciele Rodziny misyjnej bł. Bolesławy z ośrodków w Polsce i z Białorusi.
Jubileuszową Eucharystię transmitowało na żywo Radio Maryja i TV Trwam. Informacje o 100 – leciu Zgromadzenia podały media lokalne oraz radio watykańskie. Krótkie informacje ukazały sie także na serwerach katolickich, m.in. na Opoce i Angelusie.
Wieczorem z Sanktuarium bł. Bolesławy Radio Maryja nadało „Rozmowy niedokończone” pt. „100 lat posługi Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny”.
więcej…

28.01.2006 r. – Tragedia na Śląsku! Zawalił się dach hali wystawowej w Katowicach. Śmiercią tragiczną zginęło wielu ludzi, także obcokrajowców. Łączymy się duchowo ze wszystkimi, których dosięgła ta katastrofa. W modlitwie prosimy o dar nieba wszystkim zmarłym, a poszkodowanym i ich rodzinom wypraszamy przed Tabernakulum siłę do udźwignięcia cierpienia.

28.01.2006 r. – W Zambii, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kabwe pierwszą profesję złożyły: s.Helen Kathambi, s.Leah Nkirote Kanana, i s. Rita Catherine Kawira. Na tę uroczystość przybyła również żona Prezydenta Zambii – First Lady – Maureen Mwanawasa.

27.01.2006 r. – W Zambii, w domu nowicjatu w Kabwe gwarno. Przyjęto do postulatu trzy kandydatki. Do nowicjatu dołączyło siedem postulantek (cztery Zambijki i trzy Kenijki). Siostry juniorystki odnowiły swą profesję.
W Białymstoku trwają przygotowania do centralnej Uroczystości Jubileuszowej Zgromadzenia przewidzianej na dzień liturgicznego Święta Matki Założycielki – bł. Bolesławy – 29.01.2006 r. Msza Święta dziękczynna będzie odprawiona w kościele św. Rocha o godz. 11.00.
W Stanach Zjednoczonych trwają prace wykończeniowe przy budowie nowego domu w Burlington (40 km od West Allis, w stanie Wisconsin).

15.01.2006 r. – Siostry z Delegatury Wschodniej obchodziły uroczystości dziękczynne za Jubileusz 100 – lecia Zgromadzenia w Witebsku na Białorusi.
Siostry ze wspólnoty z Kanyakine w Kenii czynią starania o możliwość operacji 9 – letniej dziewczynki – Purity. Dziewczynka ma podwójną wadę serca. Stan jest bardzo poważny. Konieczna jest operacja, która ma być przeprowadzona we Włoszech.
Siostry z Kenii przygotowują się do otworzenia nowej – czwartej już placówki na terenie tego kraju.

Na prośbę Ojców Franciszkanów z Limuru i lokalnej wspólnoty, Zgromadzenie nasze obejmie prowadzenie nowo wybudowanej przychodni – St. Andrew’s Catholik Church Dispensary w Rironi. Miejscowość ta położona jest 30 km. od Nairobi wśród ludzi z plemienia Kikuyu.
W ramach świętowania Jubileuszu 100 – lecia Zgromadzenia Siostry z Delegatury Wschodniej wydały w języku białoruskim kalendarz na rok 2006. Delegatura Afrykańska wydała kalendarz w języku angielskim. Siostry w Polsce przygotowują do druku album o Zgromadzeniu pt. ” Na drogach pojednania”.

01.01.06. – Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. U progu nowego czasu przez ręce Maryi składamy Bogu wszystkie nasze nadzieje.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *