Wprowadzenie relikwii bł. Bolesławy Lament do Świątyni Opatrzności Bożej
7 czerwca 2026 roku Warszawa stanie się miejscem szczególnego dziękczynienia. Pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary” będziemy wspólnie wielbić Bożą Opatrzność za otrzymane łaski i opiekę nad naszą Ojczyzną.
Dla naszego Zgromadzenia będzie to dzień wyjątkowy –
relikwie naszej Matki Założycielki, błogosławionej Bolesławy Lament,
zostaną uroczyście wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej.
WPROWADZENIE Relikwii do świątyni
Do grona błogosławionych czczonych w wilanowskim Sanktuarium dołączą dwie niezwykłe osoby: nasza Matka Założycielka Bolesława Lament oraz ksiądz Józef Stanek pallotyn, męczennik drugiej wojny światowej. Ich życie to świadectwo zaufania Bożej Opatrzności w czasach, gdy świat wydawał się o Niej zapominać.

BŁ. Bolesława Lament

ksiądz Józef Stanek

RELIKWIARZ BŁ. BOLESŁAWY
DO ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ
NOWENNA DO OPATRZNOŚCI BOŻEJ
Przygotowanie do uroczystości
Konferencja prasowa przed XIX Świętem Dziękczynienia
Świadectwo spotkania z bł. Bolesławą Lament
Papież Franciszek mówił o świętych z sąsiedztwa. Pani Ala będąc dzieckiem spotkała bł. Bolesławę Lament, później była na jej beatyfikacji, a mieszkając w Białymstoku często modliła się w kaplicy, w której były relikwie błogosławionej.
Program uroczystości
7 czerwca 2026 r.
Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, rodziny, dzieci, osoby konsekrowane oraz przyjaciół Zgromadzenia do wspólnego przeżywania XIX Święta Dziękczynienia, które odbędzie się 7 czerwca 2026 roku w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej.
Niech ten dzień stanie się czasem modlitwy, wdzięczności oraz umocnienia wiary przy relikwiach bł. Bolesławy Lament MSF i bł. Józefa Stanka SAC.
Szczegółowy program uroczystości oraz informacje organizacyjne dostępne są na stronie Centrum Opatrzności Bożej.
CENTRUM OPATRZNOŚCI BOŻEJ
ul. Ks. Prymasa A. Hlonda 1
02-972 Warszawa
Telefon
(22) 201 97 12
Dojazd na XIX Święto Dziękczynienia
7 czerwca dojazd samochodem do Świątyni Opatrzności Bożej będzie utrudniony. Ok. godziny 11.30 do Świątyni dojedzie pielgrzymka z pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W związku z pielgrzymką zamknięte będą ulice na jej trasie.
Planując przyjazd warto wziąć pod uwagę pielgrzymkę. Jeśli zdecydujecie się na samochód to lepiej jechać od strony ul. Przyczółkowej, ab uniknąć zakorkowania w rejonie Miasteczka Wilanów. Liczba miejsc parkingowych w okolicach Świątyni jest mocno ograniczona. Będą wyznaczone dodatkowe parkingi przy ulicy Branickiego.
Najlepszą opcją dojazdu do Świątyni Opatrzności Bożej są tramwaje:
Tramwaj nr 14: Pl. Narutowicza – Metro Politechnika – Miasteczko Wilanów
Tramwaj nr 16: Piaski – Rondo „Radosława” – Centrum – pl. Zbawiciela – Miasteczko Wilanów
Zmiany w komunikacji publicznej na stronie WTP:
https://www.wtp.waw.pl/zmiany/2026/06/05/procesja-w-rejonie-parafii-opatrznosci-bozej/
Na 7 czerwca zaplanowany jest również Ironman 70.3. Wszystkie informacje nt. utrudnień na stronie:
https://infoulice.um.warszawa.pl/triatlonowe-zmagania-w-warszawie/
– Błogosławiona Bolesława Lament, Archiwum Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
– Błogosławiony ksiądz Józef Stanek, Anna Polonia Zyndwalewicz, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników, opracowanie własne




