Świadectwo o bł. Bolesławie Lament podczas konferencji prasowej przed XIX Świętem Dziękczynienia
W Centrum Opatrzności Bożej odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XIX Święto Dziękczynienia, które będzie obchodzone 7 czerwca pod hasłem: „Dziękujemy za świadectwo wiary”. Spotkanie stało się okazją do przypomnienia postaci osób, których życie było pełne odwagi, oddania Bogu i służby drugiemu człowiekowi.
Szczególne miejsce podczas konferencji zajęło świadectwo o bł. Bolesławie Lament – założycielce Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Jej życie i duchowe dziedzictwo przybliżyła s. Tomira Brzezińska MSF, ukazując błogosławioną jako kobietę niezwykłej wiary, pokoju i troski o jedność chrześcijan. W swoim wystąpieniu podkreśliła aktualność przesłania bł. Bolesławy, która także dziś inspiruje do budowania zgody, nadziei i wzajemnej życzliwości.
Tegoroczne Święto Dziękczynienia będzie miało wyjątkowy wymiar dla naszego Zgromadzenia. Tego dnia do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Bolesławy Lament w 35. rocznicę jej beatyfikacji. Wraz z nimi zostaną wniesione także relikwie bł. Józefa Stanka SAC – pallotyna i męczennika II wojny światowej – w 110. rocznicę jego urodzin.
To ważne wydarzenie jest nie tylko przypomnieniem historii, ale także zaproszeniem do odkrywania na nowo świadectwa ludzi, którzy całym swoim życiem pokazali, czym jest wierność Ewangelii i zaufanie Bożej Opatrzności.
Zapraszamy do wysłuchania refleksji o życiu i duchowym dziedzictwie bł. Bolesławy Lament – kobiety wiary, nadziei i jedności.
Więcej informacji o XIX Święcie Dziękczynienia: Centrum Opatrzności Bożej
